Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koronawirus zatrzymał paczki. Poczta przywraca możliwość wysyłki do kolejnych krajów

2
Podziel się:

Koronawirus bardzo ograniczył listę krajów, do których można wysłać paczkę za pośrednictwem Poczty Polskiej. Wszystko dlatego, że przesyłki międzynarodowe wysyłane są pocztą lotnicza, a w niektórych kierunkach od wielu tygodni nie odleciał żaden samolot.

Koronawirus zatrzymał paczki. Poczta przywraca możliwość wysyłki do kolejnych krajów
Koronawirus utrudnił przekraczanie granic nie tylko ludziom, ale i przesyłkom pocztowym (Pixabay)
bEEoAjQR

Poczta informuje, że sytuacja powoli wraca do normy. Obecnie obsługiwanych jest blisko 60 krajów na terenie całego świata. Stopniowe przywracanie zagranicznych usług pocztowych jest uzależnione od znoszenia ograniczeń w transporcie oraz od uzgodnień z partnerami Poczty Polskiej za granicą.

"Przesyłki najszybszej kategorii – EMS, można wysyłać od 6 sierpnia do kolejnych krajów, m.in.: do Czech, Holandii, Norwegii i Szwajcarii. Łącznie przesyłki najszybszej kategorii obsługujemy dla 10 krajów na terenie Europy. Paczki pocztowe można nadawać do ponad 40 krajów na świecie. W ostatnim czasie zostały także uruchomione nowe kierunku wysyłania przesyłek zagranicznych, m.in. do: Liechtensteinu, Macedonii Północnej, Japonii, Singapuru, na Sri Lankę czy na Maltę" – czytamy.

Poczta przypomina, że 14 marca wobec braku stałych połączeń lotniczych zawiesiła przyjmowanie przesyłek wysyłanych za granicę. Niezwłocznie przystąpiono do poszukiwania innych możliwości transportu i przywracania ruchu listów i paczek do kolejnych krajów europejskich i pozaeuropejskich. Obecnie wykorzystywany jest głównie transport lotniczy, drogowy oraz morski. To duża zmiana dla międzynarodowej wymiany przesyłek, która głównie opierała się na transporcie lotniczym, umożliwiającym szybkie dostawy.

bEEoAjQT

Wraz ze stopniową likwidacją ograniczeń wynikających ze stanu epidemii będzie możliwe przywracanie szerokiej oferty przesyłek ekonomicznych, priorytetowych i kurierskich. Przez cały czas Poczta Polska analizuje sytuację i pozostaje w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Rekompensata dla Poczty Polskiej? Jarosław Gowin nie ma wątpliwości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEoAjRu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Gg
rok temu
Bojkotuję tę rządową spółkę wysyłam tańszymi i rzetelniejszymi ... A tam dalej nuech rzadzi
krab
rok temu
Role się odwróciły? Tak dobrze w Polsce? dawniej to Polacy dostawali paczki z zagranicy.