Notowania

Koronawiurs. CD Projekt przekazał 4 mln zł na walkę z epidemią

Połowę tej kwoty CD Projekt przekazał jako spółka, a drugą połowę prywatnie. Część prywatna została sfinansowana przez głównych akcjonariuszy oraz zarząd firmy. W sumie 4 mln zł trafiły na akcję WOŚP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CD Projekt)
CD Projekt przekazał 4 mln zł na walkę z epidemią COVID-19 (Fot: CD Projekt)

"Nie znamy się na kupowaniu sprzętu medycznego, masek ani kombinezonów, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem — WOŚP" - poinformowała spółka CD Projekt na Facebooku, podkreślając, że chce tym samym dołożyć cegiełkę do walki z koronawirusem.

CD Projekt reaguje na koronawirusa. "Cyberpunk 2077" o czasie.
Koronawirus. CD Projekt na pracy zdalnej, ale "Cyberpunk" ma być o czasie

Łączyna kwota przekazana przez firmę to 4 mln zł, z tym że, jak tłumaczy studio, połowę tej kwoty podarowano "jako CD Projekt S.A., a drugą połowę prywatnie. Część prywatna została sfinansowana przez głównych akcjonariuszy oraz zarząd CD Projekt".

(CD Projekt)
(Fot: CD Projekt RED)

"Wszyscy śledzimy wydarzenia związane z koronawirusem. Rośnie liczba zachorowań, a przed służbą zdrowia stoi coraz więcej wyzwań. W tych ciężkich chwilach liczy się każda pomoc" - czytamy w oświadczeniu firmy.

Spółka od 16 marca wysłała cały zespół do pracy zdalnej. "Od dziś, tak długo jak będzie tego wymagała sytuacja, cała załoga CD Projekt będzie pracować z domu" - poinformowało studio.

Jak podkreśliła firma, aby zapewnić wszystkim swoim pracownikom możliwość pracy z domu, modernizacji uległa infrastruktura sieciowa i wspierające ją oprogramowanie.

Producenci środków apelują o zwolnienie tego alkoholu etylowego z akcyzy.
Koronawirus w Polsce. Producenci środków do dezynfekcji chcą zniesienia akcyzy na etanol

Również my, w akcji Wirtualnej Polski, wspieramy pracowników ochrony zdrowia. Na wydarzeniu na Facebooku Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów na bieżąco informujemy, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie. Nie tylko materialnej.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2020

DomiBrawo szacun dobrze że bardzo orkiestrę jak kulczykowa bezpośrednio dla szpitali a nie na pisowskie pseudo pomaganie szacun

27-03-2020

ZenkoDawanie na WOŚP to topienie pieniędzy. Owsiak zapowiadał dwa tygodnie temu łóżka i są tak samo wirtualne jak Wiedźmin.

26-03-2020

BaoIle dała telewizja publiczna? Wait a second..hmmmm?

Rozwiń komentarze (9)