Notowania

Korytarz życia i jazda na suwak obowiązkowe. Minister zapowiada zmiany w przepisach

Od 30 listopada miałyby zacząć obowiązywać przepisy, nakazujące tworzenie korytarzy życia na polskich drogach. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk liczy, że Sejm przyjmie je jeszcze w tej kadencji, na powyborczym posiedzeniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rząd już przyjął ważne zmiany w ruchu drogowym. Teraz pora na parlament (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w nowelizacji Prawa o ruchu drogowym oprócz korytarzy życia pojawił się również przepis nakazujący kierowcom jazdę na tzw. suwak przy włączaniu się do ruchu.

Ustawę na początku września przyjął już rząd, teraz pora na przegłosowanie w parlamencie.

- Mam nadzieję, że Sejm przyjmie tą ustawę dotyczącą korytarzy życia, dlatego że nie ma tutaj żadnych głosów negatywnych, wręcz odwrotnie, ta zmiana ustawy jest bardzo oczekiwana - powiedział PAP w piątek Adamczyk.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Jeśli rzeczywiście tak by się stało, to przepisy przeszłyby przez parlament na posiedzeniu 14-15 października. Wówczas korytarze życia byłyby obowiązkowe już od 30 listopada, a jazda na suwak - 60 dni od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Henryk Kania, a właściwie zarządca firmy, ma czas do końca października na złożenie w sądzie istotnych dokumentów
Henryk Kania dostał więcej czasu. Jest decyzja sądu

Nowe przepisy mają jasno określać, w jaki sposób powinien być tworzony korytarz życia. W skrócie - kierowcy z lewego pasa zjeżdżają maksymalnie w lewo, a na pozostałych - maksymalnie w prawo.

Kierowcy zablokowali korytarz życia na A1
Blokowali korytarz życia na A1. Internauci oburzeni

Z kolei w kwestii suwaka nowe przepisy mają sformalizować zasadę, by przy zwężeniach wpuszczać po jednym samochodzie z każdej strony. To miałoby zapobiegać tworzeniu się zatorów na jezdni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi, infrastruktura, prawo drogowe, przepisy drogowe, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2019

P49Piszący zastanowił się nad tym co pisze czy pisze aby pisać. Jazda na s€wak jest sprzeczna z przepisami ruchu drogowego zaś korytarz życia można … Czytaj całość

21-09-2019

MikołajkoPiernikCzy Polacy aby myśleć musza mieć specjalny przepis?

21-09-2019

joi joiKiedy wreszcie zniesiecie obowiązek jazdy w słoneczne dni na światłach mijania? Może wprowadzicie obowiązek jazdy na światłach awaryjnych, żeby … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (28)