Notowania

Kościół zamiast placu zabaw. Konflikt w Szczecinie

Szczecińscy radni zadecydowali, że na jednym z osiedli zamiast placu zabaw i skateparku powstanie piąty w okolicy kościół. To nie podoba się mieszkańcom, ale cieszy tamtejszą kurię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Kościół zamiast placu zabaw. Szczecińscy radni podjęli decyzję (Fot: MONKPRESS/EAST NEWS)

Jak informuje Radio Zet, w głosowaniu pomysł budowy kościoła przeszedł głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości,którzy w Szczecinie są w opozycji. Za było 14 osób, a 11 głosowało przeciw, a 3 się wstrzymały.

Chodzi o osiedle "Nad Rudzianką", gdzie w promieniu 3 kilometrów są już 4 świątynie. Teraz powstanie piąta.

"Mieszkańcy oczekiwali innej decyzji i prosili o inne przeznaczenie tego terenu (park, miejski żłobek). I to jest największy skandal" - napisał na Facebooku radny KO Marcin Biskupski. Jego słowa cytuje Radio Zet.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

- Kościół powinien łączyć, a nie dzielić. Ten na Rudziance dzieli. Będzie wybudowany wbrew woli mieszkańców, działka warta miliony została dzisiaj przekazana za bezcen. Kościół przez 30 lat będzie płacił za nią kilkaset złotych dzierżawy - dodawał z kolei Wojciech Dorżynkiewicz, radny sejmiku zachodniopomorskiego.

Jego zdaniem działkę można było sprzedać i przeznaczyć na budowę przedszkola lub boiska, ewentualnie na komunikację autobusową na osiedlu.

Jak pisze Radio Zet, przeciwko budowie kościoła protestowali mieszkańcy tej części miasta. Cieszy się za to szczecińska kuria. Jej zdaniem kościół jest w tym miejscu potrzebny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kościół, szczecin, budownictwo, infrastruktura
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-02-2020

Dla kogo ten kościół?Byłem wczoraj na mszy popielcowej. Sami starsi ludzie, niewiele rodzin z dziećmi ewentualnie dziadkowie z wnukami, młodzież można było policzyć na … Czytaj całość

28-02-2020

TAKA PRAWDATU NIE CHODZI O KOŚCIÓŁ TU CHODZI O ZIEMIE POD KOŚCIÓŁTO SAMO Z PRZYTUŁKAMI DOMAMI OPIEKI I CMENTARZAMI CO ZAGARNA TO ICH KATOLICKI KOŚCIÓŁ NIE DBA O … Czytaj całość

27-02-2020

maxKościół jest potrzebny w tym miejscu.

Rozwiń komentarze (310)