Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Kosmetyki do makijażu z dużym spadkiem sprzedaży. Przez koronawirusa nie są już tak potrzebne

4
Podziel się

Przed pandemią branża liczyła na lekkie wzrosty, ale będą duże spadki. W dobie koronawirusa kosmetyki do makijażu mocno straciły na znaczeniu.

Kosmetyki do makijażu z dużym spadkiem sprzedaży. Przez koronawirusa nie są już tak potrzebne
Kosmetyki do makijażu z dużym spadkiem sprzedaży (Pexels, cottonbro)
bDnYZWUl

W Polsce będziemy mieli na koniec tego roku 16-procentowy spadek sprzedaży tego rodzaju kosmetyków - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na badania firmy Euromonitor International. Tymczasem jeszcze przed pandemią branża spodziewała się się 2-procentowego wzrostu.

Wzrost miał być niewielki, bo nowe trendy promujące naturalny wygląd i tak spowodowały już, że kosmetyki do makijaży przestały rozchodzić się jak ciepłe bułeczki. Jednak za sprawą wirusa branża będzie mocno stratna.

Co ciekawe, w Polsce prognozuje się wyższy spadek sprzedaży niż na zachodzie Europy. Tam mówi się o stratach rzędu 8 procent. Dlatego polscy producenci liczą, że przynajmniej część strat odbiją sobie eksportując towary na zachód.

bDnYZWUn
Zobacz także: Obejrzyj też: Tarcza antykryzysowa. Firmy w kropce

Z badania Euromonitor International wynika też, że analogicznie spada też popyt na perfumy.

Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego tłumaczy w rozmowie z "Rz", że od marca klienci rzadziej wkładają do koszyków tego rodzaju produkty, ponieważ podczas pracy z domu nie są to artykuły pierwszej potrzeby.

bDnYZWUt

Z kolei według Agnieszki Łabuszewskiej z firmy Oceanic branża powoli będzie wychodzić z zapaści. Jej zdaniem nawet jeśli pozostajemy w domach, to duża liczba wideokonferencji, które prowadzimy w ramach pracy zdalnej, i tak spowoduje, że będziemy chcieli ładnie wyglądać.

bDnYZWUO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
inka
miesiąc temu
Po co makijaż jak mamy niemal w pracy i na zewnątrz maseczki. Po 15 minutach część makijażu jest na drugiej stronie, Swoją drogą jak to jest z materiałem zakaźnym,którym te maseczki sa noszone przez chorych i potencjalnie zakażonych? Są w koszach na śmieci, zwykłych, w domach, pracy, na ulicach. A powinny byc utylizowane przez specjalne firmy jak zakaźny materiał. Dlatego to wszystko sensu i logiki nie ma. A epidemia potrwa conajmniej 2 lata.Jak nie dłużej
Ola
miesiąc temu
Bez sensu jest nakładać makijaż pod maseczkę. Obecnie maluję jedynie rzęsy. Fakt od dawna nie kupowałam "kolorowych" kosmetyków
Kajal
miesiąc temu
W domu tez mozna wygladac ladnie. Dla siebie lub/i partnera, dzieci :-)
bDnYZWUP
wiki
4 tyg. temu
Przecież można nosić przyłbicę. Ja tak robię, w pracy jest dużo wygodniejsza. Codziennie się maluję, delikatnie konturuję bronzerem z ecocery, żeby lepiej wyglądać i lepiej się czuć.