Notowania

Krajowa "siódemka" zamieni się w ekspresówkę. Rusza kolejny przetarg na S7 Płońsk-Czosnów

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na przebudowę kolejnego odcinka DK7. S7 zyska 35 kilometrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Przetarg dotyczy zaprojektowania i budowy 12-kilometrowego fragmentu S7 pomiędzy węzłami Załuski i Modlin (Fot: GDDKiA)

Przebudowany 35-kilometrowy odcinek obecnej drogi krajowej nr 7 pomiędzy Płońskiem i Czosnowem będzie miał przynajmniej po 2 pasy i zyska status drogi ekspresowej - poinformowała GDDKiA.

Ogłoszony w środę drugi przetarg dotyczy zaprojektowania i budowy dotyczy 12-kilometrowego fragmentu S7 pomiędzy węzłami Załuski i Modlin.

(GDDKiA)
(Fot: GDDKiA)

Przetarg na zaprojektowanie i budowę pierwszego, blisko 13-kilometrowego fragmentu S7 pomiędzy węzłami Siedlin (pod Płońskiem) i Załuski został ogłoszony 5 sierpnia 2019 r - o czym pisaliśmy w money.pl.

Droga krajowa nr 7 to trasa prowadząca z Rabki do Gdańska. Jest sukcesywnie modernizowana i przekształcana w drogę ekspresową.

Gotowy jest już 200-kilometrowy odcinek od węzła Gdańsk Południe do węzła Napierki na granicy z województwem mazowieckim.

Prace toczą się jeszcze na odcinkach: granica województwa mazowieckiego - Płońsk, Płońsk - Czosnów, Czosnów - Kiełpin, Kiełpin - Trasa AK (Warszawa), S7 Warszawa - Rabka Zdrój.

Obejrzyj: Bezpieczeństwo nad wodą w czasie wakacji

Jeszcze w tym roku ma zostać oddany do użytku odcinek pomiędzy Lubniem i Rabką Zdrój.

Po raz pierwszy w historii GDDKiA dała potencjalnym wykonawcom możliwość wyboru rodzaju nawierzchni - sami mogą zdecydować, czy trasę główną zbudują betonową, czy bitumiczną. Firma przystępująca do przetargu będzie więc mogła zastosować technologię, w której się specjalizuje i pod tym kątem dostosować ofertę.

Całość nowej trasy ma być gotowa pod koniec roku 2023, kiedy zakończy się budowa S7 od granicy województwa małopolskiego do Szczepanowic.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2019

AutmexDo nieuka redaktorka: Ten odcinek już ma po 2 pasy ruchu w każdą stronę, a w Załuskach jest już skrzyżowanie bezkolizyjne. Także nie wprowadzaj w błąd … Czytaj całość

09-08-2019

Gro35 km koń by się uśmiał ha ha ha, mamy jeszcze 4 autostrady na krzyż które i tak są zacofane bo maja po 2 pasy ruchu , nie wiem ale w Polsce jest tak … Czytaj całość

08-08-2019

AlikZ artykułu wynika, ze dopiero kilka km będzie przebudowanych, reszta to przygotowanie do przetargu lub dopiero dokumentacji. News z 4 liter...

Rozwiń komentarze (12)