Notowania

gospodarka
30.12.2019 15:26

Krajowy plan na rzecz energii i klimatu trafił do Komisji Europejskiej

Plan zakłada redukcję emisji gazów cieplarnianych i ograniczenie energetyki węglowej do roku 2030. Ministerstwo Aktywów Państwowych zastrzega, że realizacja wszystkich założeń będzie możliwa tylko, jeśli UE wyłoży pieniądze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Krajowy plan na rzecz energii i klimatu trafił do Komisji Europejskiej

Plan zakłada zmniejszenie udziału węgla w produkcji energii do 56-60 proc. do 2030 roku.

Mniejsza ma być również emisja gazów cieplarnianych, która zgodnie z założeniami planu, spadnie w ciągu 10 lat o 7 proc.

Plan zakłada także zwiększenie udziału odnawialnych źródeł w produkcji energii. Do 2030 roku OZE mają stanowić 23 proc. całej produkcji brutto.

Oglądaj też: Tauron kupił 5 farm wiatrowych. Mocny dowód na "Zielony zwrot" koncernu

Jednak, jak zastrzega ministerstwo, ten cel będzie można osiągnąć tylko, jeśli Unia Europejska przekaże Polsce fundusze na transformację energetyczną.

"Procedura opracowania KPEiK obejmowała także konsultacje z Komisją Europejską i konsultacje regionalne. Wnioski z konsultacji oraz rekomendacji KE zaimplementowano do obu dokumentów. Warto zauważyć, że polski KPEiK został doceniony za rzetelnie wykonaną część analityczną" - podaje w komunikacie Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, energetyka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-12-2019

jedyna szansana wydojenie UE !!!! Niemcy i Francja nas caly czas doją !!!!!!!!!!!!!! z jednego EUR, 0,80 wraca do Niemiec !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

30-12-2019

asdDziesiątki lat dochodziliśmy do tego stanu a teraz w 10, 15 lat ograniczyć emisje .Ludzie zapłacą za te pomysły polityków a klimat jaki był taki … Czytaj całość

30-12-2019

kaczorekA kto teraz miesza w tej sprawie??? CHYBA TUSK!!! Jest już winny PiS górą.

Rozwiń komentarze (10)