Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
retencja
07.07.2020 06:46

Kraków. Mieszkańcy chętni do gromadzenia deszczówki. Sporo wniosków o dofinansowanie

140 wniosków na dotacje w kwocie 2 mln złotych otrzyma wsparcie z programu krakowskiej mikroretencji - poinformował urząd miasta Krakowa. Chętnych do gromadzenia wód opadowych i roztopowych było jednak znacznie więcej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pexels)
Mieszkańcy Krakowa zainteresowani małą retencją (zdj. ilustracyjne).

- Wpłynęły do nas wnioski na łączną kwotę 7 mln złotych, dlatego niestety nie wszyscy mogą się cieszyć z dotacji i planować inwestycje w najbliższym czasie. Będziemy szukać dodatkowych środków na ten program - poinformowała Ewa Olszowska-Dej, zastępca dyrektora Wydziału Kształtowania Środowiska, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

PAP podaje, że pula środków przeznaczonych na program mikroretencji rozeszła się niemal natychmiast. Dlatego też, jeżeli w budżecie miasta znajdą się jakieś dodatkowe środki na ten cel, to pierwszeństwo do ich pozyskania będą mieć wnioski już złożone.

Na zainteresowanie mikroretencją na pewno wpłynął fakt, że radni Krakowa zwiększyli kwotę jednorazowej dotacji. Dotychczas na gromadzenie deszczówki przyznawane było maksymalnie 5 tys. złotych. Po zmianach w krakowskim programie krakowianie mogą otrzymywać wyższe sumy - w zależności od zaproponowanego rozwiązania.

Zobacz też: 100 mln złotych na program "Moja woda" od lipca. Kto pierwszy, ten lepszy

Jak podaje PAP, na liście projektów, które otrzymają środki, znalazły się małe, jak i duże rozwiązania. Najmniejsza kwota dofinansowania to 200 złotych, a największa - 54,5 tys. złotych.

Mieszkańcy, a także wspólnoty mieszkaniowe oraz przedsiębiorcy wnioskowali o dofinansowanie szerokiej gamy projektów. Niektórzy liczyli na dotację na zakup beczki, inni - na wykonanie systemu podziemnych zbiorników, drenażu i nawadniania.

Od 2014 do 2019 roku z "Krakowskiego programu małej retencji wód opadowych" przeznaczono ponad 3 mln złotych na niemal 500 instalacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: retencja, mała retencja, kraków, woda, deszczówka, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-07-2020

Pamiętajcie !!!Ludzie nie bierzcie od nich żadnej kasy. Nie stać was na beczkę za 200 - 300 zł ? Poszukajcie w sieci i popytajcie znajomych adwokatów (jak macie). Ta … Czytaj całość

07-07-2020

JakRozdajcie całą Polskę! Tylko na to was stać?

07-07-2020

beczka DiogenesaPłachta plastiku obciążona kamykiem na środku, pod spodem beczka i mamy popularny łapacz wilgoci z powietrza stosowany na Saharze.

Rozwiń komentarze (18)