Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Kraków. Mieszkańcy chętni do gromadzenia deszczówki. Sporo wniosków o dofinansowanie

18
Podziel się

140 wniosków na dotacje w kwocie 2 mln złotych otrzyma wsparcie z programu krakowskiej mikroretencji - poinformował urząd miasta Krakowa. Chętnych do gromadzenia wód opadowych i roztopowych było jednak znacznie więcej.

Mieszkańcy Krakowa zainteresowani małą retencją (zdj. ilustracyjne).
Mieszkańcy Krakowa zainteresowani małą retencją (zdj. ilustracyjne). (Pexels)
bEitBaAB

- Wpłynęły do nas wnioski na łączną kwotę 7 mln złotych, dlatego niestety nie wszyscy mogą się cieszyć z dotacji i planować inwestycje w najbliższym czasie. Będziemy szukać dodatkowych środków na ten program - poinformowała Ewa Olszowska-Dej, zastępca dyrektora Wydziału Kształtowania Środowiska, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

PAP podaje, że pula środków przeznaczonych na program mikroretencji rozeszła się niemal natychmiast. Dlatego też, jeżeli w budżecie miasta znajdą się jakieś dodatkowe środki na ten cel, to pierwszeństwo do ich pozyskania będą mieć wnioski już złożone.

Na zainteresowanie mikroretencją na pewno wpłynął fakt, że radni Krakowa zwiększyli kwotę jednorazowej dotacji. Dotychczas na gromadzenie deszczówki przyznawane było maksymalnie 5 tys. złotych. Po zmianach w krakowskim programie krakowianie mogą otrzymywać wyższe sumy - w zależności od zaproponowanego rozwiązania.

bEitBaAD
Zobacz także: Zobacz też: 100 mln złotych na program "Moja woda" od lipca. Kto pierwszy, ten lepszy

Jak podaje PAP, na liście projektów, które otrzymają środki, znalazły się małe, jak i duże rozwiązania. Najmniejsza kwota dofinansowania to 200 złotych, a największa - 54,5 tys. złotych.

Mieszkańcy, a także wspólnoty mieszkaniowe oraz przedsiębiorcy wnioskowali o dofinansowanie szerokiej gamy projektów. Niektórzy liczyli na dotację na zakup beczki, inni - na wykonanie systemu podziemnych zbiorników, drenażu i nawadniania.

bEitBaAJ

Od 2014 do 2019 roku z "Krakowskiego programu małej retencji wód opadowych" przeznaczono ponad 3 mln złotych na niemal 500 instalacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEitBaBe
KOMENTARZE
(18)
Bezstronny
12 miesięcy temu
Bo, ważne nie kto rządzi a jak rządzi. Dzis wszystko przemawia na korzysc tych co bezapelacyjnie wygrali wybory(rządzą samodzielnie). Efekty pracy z poprzedniej kadencji zostaly docenione przez wyborcow. Dobrze ,że Nie media rzadzą(te brylowaly by w tworzeniu sytuacji kryzysowych) . A prezydent? No coz. wybrany bezposrednio rowniez pokazal sie z dobrej strony jako aktywny czlowiek w kraju i za granica. Kto tego nie zauwazyl ten jest slepcem tvn.owcem
alik
12 miesięcy temu
Ja na Trzaskę
asdfsad
12 miesięcy temu
Bierzcie bierzcie, pozniej sie upomna o swoje hehe
bEitBaBf
Gościu
12 miesięcy temu
Nigdy więcej PO i PSL - Platformy obywatelskiej nie było na nic stać. Pieniędzy nie ma i nie będzie. Wszystko w temacie. Nigdy więcej PO i PSL.
:(((((((
12 miesięcy temu
co to ma być, kasa za coś co powinno być oczywiste:( złodziejstwo złodziejstwo goni, masakra jakaś:(((((((