Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
woda
30.06.2020 13:09

"Moja Woda". Rusza rządowy program łapania wody. Do wzięcia 5 tys. zł

Od lipca rusza program dofinansowania małej retencji. Rząd chce przeciwdziałać skutkom suszy i skłonić Polaków do zbierania wody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały własne)
Od lipca rusza program dofinansowania małej retencji.

Do 5 tys. zł dopłaty mogą otrzymać chętni, którzy zdecydują się zbudować system zbierania wody deszczowej i roztopowej. Dzięki temu odciążona zostanie sieć wodociągowa i oczyszczalnie ścieków, a Polacy wykorzystujący tę wodę obniżą sobie rachunki.

Jak informowaliśmy w money.pl, program jest wspólnym działaniem Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet programu wynosi 100 mln zł.

- Środki są bardzo znaczące, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie programem, musimy mieć świadomość, że będą dostępne dla tych, którzy będą jako pierwsi składali wnioski - tłumaczył Michał Kurtyka, minister klimatu, w programie "Money. To się liczy".

Każdy, kto zdecyduje się zainwestować w małą retencję, będzie mógł liczyć na zwrot 80 proc. kosztów, których poniesienie po 1 czerwca 2020 r. udokumentuje.

Jak pisaliśmy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże pieniądze do szesnastu wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które są bliżej beneficjentów. To one będą przyjmowały od początku lipca 2020 r. wnioski właścicieli posesji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-06-2020

były i obecnyNa Podkarpaciu ten program już ruszył. Ludzie łapią deszczówkę do piwnic, garaży, a niektórzy nawet maja oczka wodne w salonach. Twierdza PiSu … Czytaj całość

30-06-2020

arttrzaskowski nie potrafi rządzić w Warszawie a chce zostac głową państwa Polskiego

30-06-2020

hahahaTrzaskowski w Warszawie program wprowadził już w życie ... na dodatek sam leje dużo wody

Rozwiń komentarze (66)