Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

"Moja Woda". Rusza rządowy program łapania wody. Do wzięcia 5 tys. zł

66
Podziel się:

Od lipca rusza program dofinansowania małej retencji. Rząd chce przeciwdziałać skutkom suszy i skłonić Polaków do zbierania wody.

Od lipca rusza program dofinansowania małej retencji.
Od lipca rusza program dofinansowania małej retencji. (Materiały własne)

Do 5 tys. zł dopłaty mogą otrzymać chętni, którzy zdecydują się zbudować system zbierania wody deszczowej i roztopowej. Dzięki temu odciążona zostanie sieć wodociągowa i oczyszczalnie ścieków, a Polacy wykorzystujący tę wodę obniżą sobie rachunki.

Jak informowaliśmy w money.pl, program jest wspólnym działaniem Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet programu wynosi 100 mln zł.

- Środki są bardzo znaczące, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie programem, musimy mieć świadomość, że będą dostępne dla tych, którzy będą jako pierwsi składali wnioski - tłumaczył Michał Kurtyka, minister klimatu, w programie "Money. To się liczy".

Każdy, kto zdecyduje się zainwestować w małą retencję, będzie mógł liczyć na zwrot 80 proc. kosztów, których poniesienie po 1 czerwca 2020 r. udokumentuje.

Jak pisaliśmy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże pieniądze do szesnastu wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które są bliżej beneficjentów. To one będą przyjmowały od początku lipca 2020 r. wnioski właścicieli posesji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(66)
Voytii
2 lata temu
Jeżeli zrobiłem odwodnienie i mam wkopane beczki w ziemi, czyli woda oddawana jest w grunt, czy mi też coś się należy ? 😜
Marcin
2 lata temu
A kiedy będzie jakiś program wspierający ludzi mieszkających w miastach na blokowiskach i codziennie zasuwających do pracy? Bo w tym kraju ciągle rozdaje się pieniądze za nic, tylko problem polega na tm, ze jedni są uprzywilejowani, a inni choć płacą podatki i ciężko pracują to dostają kopa w tylną część ciała.
sfsfsfsf
2 lata temu
To jest genialna pułapka rządu. Robiąc oczko z tą dopłatą już nie sprzedacie działki bo prawo pierwokupu będzie miało państwo i może to zrobić za ułamek wartości.
kamaraden
2 lata temu
dlaczego dzieli się ludzi ci co mają mieszkanie w bloku chyba są traktowani nierówno ja nie leję litrów wody na ogródek i jeszcze chce pieniądze zeby ci z bloków zapłacili tym co mają domy i ogródki
123
2 lata temu
A ile do stracenia?
...
Następna strona