Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krótsza kwarantanna. Znamy szczegóły planu rządu

- Jesteśmy w trakcie bardzo dokładnej dyskusji z nowo powołaną radą medyczną i GIS na temat zmiany zasad kwarantanny. Propozycja jest taka, żeby kwarantanna była obligatoryjnie dawana osobom, które mieszkają z osobą zakażoną. Będziemy też prawdopodobnie ją skracać. Więcej wiemy nt. zakażenia. Wiemy, że objawy się pojawiają w ciagu 5-7 dni, że ta osoba izolowana w momencie zbliżania się do końca izolacji już dużo mniej zakaża - mówił w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. epidemii. - Koledzy proponują wszyscy zgodnie 7 dni kwarantanny, a po zakończeniu izolacji samoobserwację. Te zasady zostały przedstawione panu ministrowi do akceptacji, później pójdą do pana premiera, mam nadzieję że to zostanie dzisiaj wdrożone - wyjaśniał ekspert.

0
0
433
Podziel się
Komentarze (433)
zobacz więcej komentarzy (433)
KOMENTARZE
(433)
Kolo
2 lata temu
Z jednym sobie poradzili z drugim jakoś nie mogą.
heh
2 lata temu
Sześć osób mieszka razem, jedna dodatnia i objawowa, reszta negatywne, dwa razy testowane w odstępie 10 dni.
Iwona
2 lata temu
Matko paranoja niedługo będzie 1 dzień kwarantanny tylko w Polsce tak jest tak samo jak lekarze nie będą karnie odpowiadać za błędy. Co ci rządzący robią ?
ona
2 lata temu
Żałuję, że kiedykolwiek głosowałam na pis..
Eugeniusz
2 lata temu
Kolejny idiotyzm-negatywny test i 10-dniowa kwarantanna i żadnych kontaktów z osobami zarażonymi!Czy ktoś może mi to wytłumaczyć
...
Następna strona