Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Kryzys na granicy z Białorusią. Przedsiębiorcy ubiegają się o rekompensaty za stan wyjątkowy

17
Podziel się:

Pieniędzy jeszcze nikt nie dostał, ale do wojewodów już wpłynęło 39 wniosków o rekompensaty za stan wyjątkowy. Urzędy skarbowe weryfikują obroty firm. Ubiegają się o nie głównie przedsiębiorcy z branż hotelarskiej, gastronomicznej i turystycznej.

Kryzys na granicy z Białorusią. Przedsiębiorcy ubiegają się o rekompensaty za stan wyjątkowy
Michałowo Placówka Straży. Wojsko pomaga w ochronie granicy polsko bialoruskiej podczas kryzysu migracyjnego. (East News, Stefan Maszewski/REPORTER)
bESURNYl

Do tej pory, do wojewodów przedsiębiorcy z Podlasia złożyli 30 takich wniosków, a z Lubelszczyzny 9. Żaden z urzędów nie wydał jeszcze decyzji przyznających rekompensatę - informuje "Rzeczpospolita". Dlaczego? Ponieważ urzędy skarbowe wpierw muszą zweryfikować obroty firm.

Wnioski sprawdzane są m.in. pod kątem zgłoszonych przychodów za czerwiec, lipiec i sierpień.

Zobacz także: Stan wyjątkowy przy Białorusi przedłużony. „Mam z tym problem”
bESURNYn

Od początku września rząd objął stanem wyjątkowym 183 miejscowości na terenie województwa podlaskiego i lubelskiego. Chodzi o pas o szerokości 3 km od granicy z Białorusią.

Straty przez stan wyjątkowy

Sytuacja realnie wpłynęła na działalność wielu przedsiębiorców i w związku z tym mogą ubiegać się o rekompensatę. Muszą jednak prowadzić działalność na obszarze obejmującym stan wyjątkowy, w okresie obejmującym czerwiec, lipiec i sierpień 2021 r.

bESURNYt

Rekompensata przysługuje w wysokości 65 proc. średniego miesięcznego przychodu wnioskodawcy z prowadzonej działalności na obszarze objętym stanem wyjątkowym, a podstawą do wyliczeń są czerwiec, lipiec i sierpień 2021 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESURNYO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(17)
Marks a nawet...
miesiąc temu
z Tarczą też tak powinno być !!! Odszkodowania tylko na podstawie wystawianych paragonów i rachunków !! prezcz z Oszustami Podatkowymi !!
WOW
miesiąc temu
Przecież wystarczy przejechać się przy polskiej strefie przygranicznej i zobaczyć jakie są tam chałupy ! To wsyzstko w 99% jest z przemytu ! Ludzie ! Niech im robią kontrole-każdy ma przecież kwity z dochodami i przychodami ! W czym problem ?! Tylko dziwi mnie to,że z tarczami dla gwiazdek i reszty tak skrupulatnie nie robili ! Ale to jest cały PIS.
WUML
miesiąc temu
Brak zaufania do własnego suwerena ,nieładnie.
bESURNYP
Tadeusz
miesiąc temu
Dopóki za wyludzenia tarcz, niepłacenie podatków, zawyzenia kosztów nie będą cwaniacy odpowiadac karnie, dopoty Polska nigdy nie będzie normalnym krajem
ewa
miesiąc temu
Jak do płacenia podatków to dochody mikroskopijne, jak do odszkodowań - to bardzo duże. Po drugie, jak można porównywać obroty z letnich miesięcy do jesiennych? Porównać z miesiącami jesiennymi dwa lata temu, przed covidem. Czyli Ronicy z Podlasia też dostaną. dopiero będą pić.