Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Kryzys w Watykanie. Papież obcina pensje księżom

282
Podziel się:

Papież Franciszek obcina pensje duchownym. Kardynałowie i watykańscy urzędnicy będą zarabiać o 10 proc. mniej - podate agencja Reutera.

Kryzys w Watykanie. Papież obcina pensje księżom
Papież Franciszek (PAP)
bEUNKFWZ

Obniżka pensji w Watykanie ma związek z pandemią koronawirusa. W opublikowanym w środę liście papież wyjaśnił, że musi ograniczyć wydatki z powodu deficytu budżetowego Stolicy Apostolskiej.

Obniżka pensji dotknie kardynałów, którzy stracą 10 proc. swoich wynagrodzeń, zwierzchników kościelnych urzędów - 10 proc., oraz członków zakonów - 3 proc.

Do końca przyszłego roku zostaną także wstrzymane dodatki za wysługę lat.

bEUNKFXb
Zobacz także: Pozwy za lockdown. "Element presji na rząd"

Cięcia nie dotkną osób pracujących na niższym szczeblu oraz tych, którzy udowodnią, że po obniżce pensji nie będą w stanie "ponieść stałych wydatków, związanych ze swoim zdrowiem lub krewnych do drugiego stopnia pokrewieństwa".

Jak podaje agencja Reutera, z powodu pandemii koronawirusa drastycznie zmniejszyły się wpływy Kościoła. Ma to związek przede wszystkim z zamknięciem watykańskich muzeów, co stanowi dużą część dochodu Stolicy Apostolskiej.

bEUNKFXh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNKFXC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(282)
braciszek Tou...
9 miesięcy temu
Papiez 16 udowodnił wiare,nakazujac kastracje wiezacych naprawde w pana boga ksiezy,wznowic ten program wiary i połowa wydatków mniej
Master
9 miesięcy temu
Ksiądz ubóstwa nie ślubuję Barany. A jeść musi .Kto nie chce niech nie daje.Co łaska
B.B
9 miesięcy temu
Dajecie solidne datki a potem siadacie i piszecie jak to kler obskubuje wiernych! Ja nie daję (wyjątki były kiedy zdarli ze mnie za pogrzeby) ale nigdy dobrowolnie nie szalałam z dawaniem za msze! My dajemy jedną kwotę za kilka osób a tu popisywanie: od Karolka, od Marysi, od Waldusia itp. Sami wpychacie te pieniądze a później oczerniacie!
bEUNKFXD
d.b.
9 miesięcy temu
Niech przyjadą do Polski. U nas o ubóstwie kleru nikt nie słyszał i nie usłyszy
Programista
9 miesięcy temu
Ludzie czytajcie dla swojego dobra biblie!
...
Następna strona