Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Piotr Pilewski
Piotr Pilewski
|
aktualizacja

Kto na fotel szefa resortu finansów? Oto faworyt ekonomistów

Polityka fiskalna musi współgrać z polityką monetarną - nie ma wątpliwości prof. Jerzy Hausner, były wicepremier i minister gospodarki. Tymczasem obecnie w Ministerstwie Finansów pojawił się wakat po odejściu Tadeusza Kościńskiego z rządu, a w Narodowym Banku Polskim prof. Adam Glapiński rozpoczyna walkę o drugą kadencję. Jak w takich warunkach dbać o harmonię? - Przez długi okres obie polityki, czyli fiskalna i monetarna, prowadziły do wywoływania tych skutków, z którymi teraz walczymy. Na razie nie widzę tego współgrania, tego porozumienia - stwierdził ekonomista w programie "Money. To się liczy". Ocenił też kompetencje kandydatów na stanowisko szefa resortu finansów przewijających się w mediach. Spośród nich wskazał na jedną osobę, która - w jego ocenie - znalazłaby uznanie w oczach wszystkich ekonomistów.

KOMENTARZE
(35)
Gosc
2 lata temu
WYCOFAĆ TEN NIEŁAD, TO DYSKRYMINACJA POLAKOW, LUDZI PRACY " CWANIAKÓW" TO STRASZNE OKRESLENIE , TO SIE KUPY NIE TRZYMA !!!!
Gosc
2 lata temu
Sami okularnicy, ja cie 🐒 ALE TAK NA SERIO, TO JEST AKURATNY MOMENT, ABY MINISTERSTWO FINANSOW SPELNIALO SWOJE NORMY JAK ZA ŚW. PAMIECI - PANI MIN.WASILEWSKIEJ- TRENKNER. GRA WARTA ŚWIECZKI, ZANIM PANSTWO CALKIEM PADNIE.
ZK590
2 lata temu
ŻADEN minister nie wyczaruje pieniędzy na rozdawnictwo+. Ten niechlubny wyczyn rządu spycha ten kraj w przepaść.
ZK590
2 lata temu
Panie Soboń: czekam na dokończenie likwidacji podatków od wieczystego użytkowania. Płace podatek i 200 sąsiadów za wieczyste użytkowanie drogi w wys 180 zł. Tą drogę przy zakupie mieszkania srogo zapłaciłem a teraz co roku oprócz podatku od nieruchomości płace drugi podatek
emeryt
2 lata temu
Mnie wybierzcie mnie.Też tak potrafię,chociaż nie lubię pisu.
...
Następna strona