Notowania

link4
26.07.2019 14:09

Kto zapłaci za zbite okulary? Przedszkolaki to grupa wysokiego ryzyka

"Za szkody spowodowane przez dzieci odpowiadają rodzice" – teoretycznie to proste, ale wielu z nas o tym nie pamięta. Płacenia za szkody można uniknąć w zasadzie tylko wtedy, gdy chroni nas polisa. Wystarczy kilkadziesiąt złotych rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
W jednej z ciekawszych rynkowych ofert od LINK4 Mama wystarczy już 38 złotych rocznie.

Na przedszkolnym placu zabaw bawi się grupa dzieci. W pewnym momencie jedno z nich zrywa okulary z głowy kolegi, ten próbuje je odzyskać. Okulary – chociaż elastyczne i wytrzymałe – zostają rozerwane i zniszczone.

Godzinę później dyrektorka przedszkola rozmawia z rodzicami i opisuje sytuację, przekazując jednocześnie informację, że będą musieli zapłacić za nowe okulary. Koszt 700 złotych, bo oprawki dziecięce, tak jak te dla dorosłych, do tanich nie należą.

OC dla przedszkolaka

Powyższa historia to tylko jeden z przykładów, bo sytuacji, w których maluch może spowodować szkodę komuś innemu, jest bardzo dużo. Porwane lub zniszczone podczas "zabawy" kurtka lub spodnie to stosunkowo niewielki wydatek – może wystarczyć 300 złotych. Gorzej, jeśli maluch straci np. ząb.

Problem ten rozwiązuje umowa ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, która jest znana głównie z rynku komunikacyjnego – w Polsce nie da się użytkować samochodu bez ważnego OC. Wiele osób, których praca również wiąże się z ryzykiem wyrządzenia komuś szkody, wykupuje ubezpieczenie OC zawodowe, np. lekarze.

Niewielu z nas pamięta jednak o tym, że istnieje też możliwość ubezpieczenia OC w życiu prywatnym – a to pokrywa m.in. koszty szkód spowodowanych przez dzieci w sytuacjach, gdy za te szkody odpowiadają rodzice.

38 złotych za rok spokoju

Takie zabezpieczenie nie jest drogie – w jednej z ciekawszych rynkowych ofert od LINK4 Mama wystarczy już 38 złotych rocznie (przy sumie gwarancyjnej 30 tys zł). To ubezpieczenie pomimo swojej nazwy jest dostępne też dla ojców i innych opiekunów prawnych dziecka. Jest to polisa OC w życiu prywatnym, która obejmuje właśnie takie przypadki jak np. szkody wyrządzone przez dziecko innemu dziecku.

Dodatkowo – za jedyne 10 złotych rocznie można dokupić równie ważną usługę. To ubezpieczenie Pomocy Prawnej, które daje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych przez telefon. A jeśli to nie wystarczy – możemy dostać do czterech dokumentów przygotowanych specjalnie dla nas przez prawnika. Mogą to być opnie, wnioski, umowy itp. Cały pakiet (infolinia i przygotowanie pism) dotyczyć może wszystkich spraw prywatnych, czyli rodzinnych, konsumenckich, mieszkaniowych itp.

Warto dodać, że najzwyklejsza porada prawna to wydatek przynajmniej 100 złotych. Wydatek na polisę okazać się może dużą oszczędnością – bo wystarczy, że wystąpi jedna konieczność konsultacji z prawnikiem w roku.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-07-2019

JanGłupia reklama dla lemingów. Myślę że jak mają ubezpieczenie za 49 Zeta to sprawa załatwiona. Tak do 2 tys zł, jak uznają. Pa półgłówki.

06-07-2019

NiepzuTerefere kuku😂

Rozwiń komentarze (2)