Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Palikot zostaje sam. Wojewódzki: "Jest mi głupio i jest mi wstyd"

310
Podziel się:

"Janusz zawsze snuł wizje Wielkiego Sukcesu. Niestety uśpił nimi także i moją czujność oraz rozwagę. (...) To był mój największy błąd inwestycyjny zarówno w kwestiach biznesowych jak i ludzkich - napisał w mediach społecznościowych Kuba Wojewódzki. "Zostałem rozegrany jak amator" - dodał.

Palikot zostaje sam. Wojewódzki: "Jest mi głupio i jest mi wstyd"
Kuba Wojewódzki odcina się od wspólnego biznesu z Januszem Palikotem (Facebook, @Kuba Wojewódzki Jednoosobowa subkultura)

Firmy Janusza Palikota związane z przemysłem alkoholowym znalazły się w tarapatach finansowych, o czym pisaliśmy w money.pl wiele razy. Ostatecznie były polityk porozumiał się z wierzycielami. Do współpracy z Januszem Palikotem odniósł się na Fancebooku Kuba Wojewódzki, który w 2020 roku założył z Palikotem firmę Przyjazne Państwo.

"Janusza nie znałem dobrze. Poznaliśmy się, gdy był gościem mojego programu. Później widzieliśmy się kilka razy towarzysko. Był uwodzicielskim erudytą rozsiewającym wokół siebie aurę sukcesu i głębokiej kultury Założyliśmy wspólnie firmę Przyjazne Państwo, która wypuściła na rynek nasze pierwsze produkty, takie jak piwo BUH i wódka WYBUHOWA. W firmie Przyjazne Państwo odpowiadałem za design produktów, kreowanie nowych marek oraz ich marketing - wyjaśniał Wojewódzki.

Jak wyjawił, do firmy sprowadził zaprzyjaźnionego grafika oraz specjalistę od marketingu digitalowego. "Do dziś mają niepopłacone rachunki za wykonaną pracę. Nie byłem w zarządzie ani radzie nadzorczej tej firmy" . 

Nie podejmowałem żadnych decyzji finansowych oraz nie miałem w nie żadnego wglądu. Nie wziąłem z tej firmy ani złotówki dywidendy. Za całą strategię finansową spółki odpowiadał Janusz - stwierdził Wojewódzki.

Wizje "Wielkiego Maga"

Kuba Wojewódzki podkreśl, że wyraził zgodę, aby ich spółka Przyjazne Państwo stało się częścią firmy Palikota - Manufaktura Piwa Wódki i Wina.

"Został mi zaproponowany stosowny udział procentowy w całym przedsięwzięciu. Nie byłem ani w zarządzie, ani w radzie nadzorczej Manufaktury Piwa Wódki i Wina. Nie jestem i nie byłem właścicielem i zarządcą Holdingu jak sugerują niektóre media, tylko jego pasywnym inwestorem. Nie miałem żadnego wpływu oraz wglądu w jego działania finansowe" - przekonywał.

Podkreślał również, że nie brał udziału w procesie pozyskiwania pieniędzy na inicjatywy typu Beczki Palikota, Skarbiec Palikota, Bunt Finansowy i tym podobne.

Janusz zawsze snuł wizje Wielkiego Sukcesu. Niestety uśpił nimi także i moją czujność oraz rozwagę. MPWiW miała poważnych inwestorów, których częściowo znałem więc pokładałem nadzieje, że oni patrzą na ręce Wielkiemu Magowi. Niestety ich też zaczarował. W momencie, gdy publiczne aktywności finansowe Janusza zaczęły przyjmować niepokojące formy informowałem go o tym mailowo. Że jest mi to obce i stanowczo się od tego odcinam - pisze Wojewódzki.

Jak podkreślił, zdaje sobie sprawę, że jego obecność obok Janusza Palikota w tym biznesie dawała wielu osobom poczucie gwarancji sukcesu i była dla firmy autoryzacją wiarygodności.

"To był mój największy błąd inwestycyjny zarówno w kwestiach biznesowych jak i ludzkich" - stwierdził. Przeprosił też wszystkich, którzy dołączyli do tego biznesu ze względu na jego obecność.

"Zawiodłem, bo nie dopilnowałem, nie precyzowałem swego zaangażowania, nie uprzedzałem o swojej roli. Nie informowałem o mojej utracie zaufania do Janusza. Zostałem rozegrany jak amator. Jest mi głupio i jest mi wstyd" - podsumował.

Kuba "ucieka z biznesu"?

Wpis Kuby Wojewódzkiego skomentował z kolei znany aktywista Jan Śpiewak. "Wojewódzki ucieka z biznesu, który zrobił z Januszem Palikotem. Czy wykpi się z tego znowu jak po aferze z Kędzierskim?" - pyta.

Jak zaznaczył, minister sprawiedliwości Adam Bodnar powinien objąć śledztwo prokuratury nad biznesami tego duetu specjalnym nadzorem. "To test dla nowej władzy czy potrafi rozliczyć też 'swoich'" - zaznaczył.

Palikot odpowiada

Niedługo później do wpisu Wojewódzkiego odniósł się sam Palikot. Zapowiedział, że kulisy współpracy z celebrytą opisze w swojej książce, które wkrótce ma pojawić się w sprzedaży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(310)
NIEPRAWDA !!!
5 miesięcy temu
...nie jest mu głupio ...nie jest mu wstyd ...ten osobnik nie posiada elementarnych cech uczciwego człowieka...to margines społeczny, w potocznym rozumieniu tego słowa ... a że część ludzi rajcuje żul na świeczniku, to już ich sprawa...
Sas
5 miesięcy temu
Nie wierzcie ani jednemu ani drugiemu.Biznes zrobili swoje mają. A teraz opowiadają jeden na drugiego. Powinni być objęci poważna kontrolą.Ale wiem włos z głowy im nie spadnie.Bo sa jeszcze inni którzy przystąpili do tej spółki. I będą walczyć o swoje jak o niepodległość.Bedziesz z nami...itd. Nie rozumiem dlaczego tak naród uwierzył w rudego?.Będzie jak za Gomułki "stanęliśmy nad przepaścią a teraz zrobiliśmy krok do przodu".
Hercowitz
5 miesięcy temu
Po jednych pieniądzach.
Roki
5 miesięcy temu
Krzyworyjcy próbowali zrobić biznes na tłuszczy, nie udało się biorą się za łby. Czemu plebs nie kupował, nie wiem?
Sylwia
6 miesięcy temu
Zachowanie Wojewódzkiego przypomina mi to z 2012 roku jak z kolega Figurskim na antenie radia powiedzieli wiele obrzydliwości.I Wojewódzki tak samo się zachował siusiu majtek to on on nie ja .Oj tak był tylko w zarządzie spółek i był wspólnikiem Ale JO JO NIE WIEDZIOL.🤣🤣baju baju ..Król TVNu ma olbrzymi ochronny parasol medialny.Chciwosc dla błyskotek zrobi wszystko
...
Następna strona