Trwa ładowanie...
bEJTVgzp
Notowania
Przejdź na

Kupno mieszkania. Brać bez pytania, choć drogo, czy zaczekać na lepszy moment?

Galopujące ceny mieszkań wprowadzają zamęt wśród klientów, którzy chcieliby kupić własne mieszkanie. Grzegorz Kiełpsz, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich w rozmowie z "Money. To się liczy" przekonuje, że ceny, choć są istotnym czynnikiem, należy traktować drugorzędnie. - Jeśli kupujemy mieszkanie dla siebie do mieszkania, to cena ma wtórne znaczenie, przede wszystkim najważniejsza kwestia to rozkład, funkcjonalność i lokalizacja. W długoletnim procesie życia tego mieszkania wartość będzie raz wyższa raz niższa, jako trend jednak będzie rosła. Dodał, że odradza kupowanie byle czego, tylko dlatego, że rynek jest rozgrzany.

Tagi:
nieruchomości, budownictwo, deweloperzy, ceny mieszkań, video, mtsl
113 reakcji
57
29
27
Podziel się
Komentarze (27)
zobacz więcej komentarzy (27)
bEJTVgzB
KOMENTARZE
(27)
Ludzie włączc...
2 miesiące temu
Olo
123
2 miesiące temu
Gdy kupuje się mieszkanie lub dom potrzeba rozsądku i przydaje się kalkulator żeby nie przepłacić. Najbezpieczniej kupić za gotówkę, ale można też i na kredyt. Wszystko zależy od ceny i lokalizacji. Ważna jest relacja między cenami najmu, a ceną nieruchomości. Ludzie często przepłacają, a potem płaczą, że mają wysokie raty. Jak nie przepłacić? Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie zobaczyli jak można budować swój majątek dzięki m.in. inwestowaniu w nieruchomości, ale tez jak osiągnąć wolność finansową.
refd
2 miesiące temu
Ludzie uciekają przed inflacją, inwestują w nieruch., w tym pod wynajem. Na wynajmie da się zarobić, ale głównym problemem jest to, że u nas chroni się najemcę, który nie płaci - złodzieja i oszusta, a właściciel traktowany jest jak bogacz-wyzyskiwacz. Jak ktoś nie wywiązuje się z umowy i naraża innego na straty, powinien być wywalony na zbity pysk. Dlaczego nikt nie pomyśli, że ktoś wynajmujący (właściciel) może być bezrobotny, chory itd, a ma np. mieszkanie po rodzicach, które jest jego jedynym źródłem dochodu. Ma niepracującą żonę i chore dziecko. I musi do tego utrzymywać oszusta. Polecam przeczytac na lotdocelu_pl artykuł pt. Jak dobrze wynająć mieszkanie i uniknąć problemów z najemcami? – są tam też dostępne dokumenty najmu
bEJTVgzT
Kupujcie
2 miesiące temu
Trzeba mieć mało w głowie, żeby kupić miszekanie, aby zabezpieczyć kasę przed inflacją 5proc według bredni. Zanim sprzedamy to 1 nikt nie pisze, że mieszkanie kupione od dewelopera będzie droższe za minimum 5lat, bo to już jest rynek wtórny i doliczmy opłaty przez 5lat + te no. takie jak notariusz, czy nawet stratę czasu na załatwianie spraw. Patodeweloperka ma to też do siebie, że później w bloku wychodzą różne awarie.
Klient
2 miesiące temu
Ludzie brać za ile deweloper powie ja to już wziąłem milion kredytu i dałem całą kasę firmie choć budować mają dopiero w 2026
...
Następna strona