Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
WZI
|

"Kupowała" na Chomikuj, chwaliła palenie śmieci. Kim jest szeryfka mediów, która walczy z TVN?

1000
Podziel się:

Wiceszefowa KRRiT ma za sobą bogatą historię działań w antykomunistycznej opozycji i katolickich mediach. Za swoją działalność została odznaczona dwoma medalami. Jednak za aktywność w internecie walczy o tytuł człowieka-mema.

"Kupowała" na Chomikuj, chwaliła palenie śmieci. Kim jest szeryfka mediów, która walczy z TVN?
Teresa Bochwic walczy z TVN. Przypominam jej internetowe popisy. (East News, WOJCIECH STROZYK)
bEDRvQpx

Jedną z twarzy batalii, jaką PiS wytoczył telewizji TVN, jest Teresa Bochwic, obecnie wiceszefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Na mediach, teoretycznie, powinna się znać. Jak możemy przeczytać na stronie KRRiT, zajmowała się m.in. kolportowaniem opozycyjnej prasy, była redaktorką naczelną miesięcznika dla nauczycieli "Rozmowy", oraz reportażystką Tygodnika Katolików "Zorza".

Zobacz także: Marzenia, edukacja dziecka czy emerytura – jak odłożyć na swój cel?
bEDRvQpz

Historia nie jest jednak łaskawa, bo nie przejdą do niej dziennikarskie dokonania pani Teresy Bochwic, a wpisy na Twitterze. Choć na rynku mediów jest obecna, wygląda na to, że całkowicie umknęła jej rewolucja, jaką internet w mediach wprowadził.

Wpisy, które, choć mają już kilka lat, wciąż budzą zdumienie i każą zadawać sobie pytanie: "czy to się dzieje naprawdę?"

Ekologia vs Gospodarność

W 2018 roku "Pani Teresa Bochwic" (tak nazywało się wtedy jej konto na Twitterze), opublikowała wpis, który podważył całe dekady działalności ekologów.

bEDRvQpF

"Ludzie palą śmieciami z gospodarności. Moja sąsiadka wrzuca pod kuchnię przez cały dzień wszystko, co podejdzie: skorupki od jajek, stary chleb, torby plastikowe, obierki, opakowania po mleku i jogurtach. Segregowanie jest uciążliwe" - napisała.

Na tym jednak nie koniec, wiceszefowa KRRiT brnęła dalej.

bEDRvQpG

"Z tego powstaje bogaty popiół (skorupki), który oni wysypują na klomby. Plastik z żółtym śmierdzącym dymem znika w przestworzach znaczy się go nie ma" - napisała Bochwic (pisownia oryginalna).

Czy wpis był ironiczny? Nadal trwają na ten temat dyskusje. Sama zainteresowana nigdy wątpliwości nie rozwiała.

"Kupowanie" na Chomikuj

Inny kontrowersyjny wpis Teresa Bochwic opublikowała w marcu 2015 roku. Nie była wtedy wiceszefową KRRiT, ale miała już za sobą członkostwo w Radzie Etyki Mediów, z której odeszła w 2010 roku, zarzucając jej "brak obiektywizmu".

"Na Chomikuj już nie kupię. Kupiłam dziecku "Mysz, która ryknęła",długi na 10 min. kawałek reklamowy. Film uszkodzony,nie reagują na monit" - napisała (pisownia oryginalna).

bEDRvQpH

Dla niewtajemniczonych: Chomikuj to serwis internetowy, służący do przechowywania i wymieniania się plikami. Często wykorzystywany do rozpowszechniania pirackich treści.

Gdy niedawno jeden z internautów przypomniał wpis i oskarżył Bochwic o propagowanie piractwa ta odpowiedziała: "proszę o pana dane do pozwu", kończąc tym samym dyskusję.

Dodała też, że policja i ZAIKS poinformowały ją, że serwis chomikuj.pl działa legalnie.

bEDRvQpI

"Naturalny czajnik" i inne popisy

W 2019 roku wiceszefowa KRRiT zasłynęła także wypowiedzią o "naturalnych czajnikach". W jednym ze wpisów stwierdziła, że używa tylko takich, bo elektryczne "dają zbyt wysoką temperaturę do zagotowania wody".

W myśl porzekadła "kto pyta, ten nie błądzi" zapytała też publicznie, "Co to jest układ BDSM pomiędzy partnerami".

Kto nie wie, niech sprawdzi w wyszukiwarce, ale lepiej nie w pracy.

Atak na TVN

Teresa Bochwic stała się niedawno jedną z ważniejszych postaci w batalii przeciwko TVN. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zwleka z wydaniem stacji koncesji, która niedługo wygasa.

Jednocześnie w Sejmie toczą się prace nad tzw. Lex TVN, czyli ustawą, która zabroni działalności medialnej firmom zarządzanym przez koncerny spoza Unii Europejskiej.

TVN-em zarządza amerykański koncern Discovery. Uchwalenie takich przepisów uniemożliwi stacji nadawanie.

W ostatnim wywiadzie dla Wirtualnej Polski Teresa Bochwic ostro skrytykowała TVN zarzucając stacji błędy i brak obiektywizmu.

"Zaznaczam, że nadawcy powinni przestrzegać warunków koncesji. Uważam, że TVN wielokrotnie je naruszał. To się nie godzi telewizji informacyjnej. Mamy 20 wezwań do TVN o zaniechanie i przestrzeganie ustawy m.in. o prawie prasowym oraz obowiązków wynikających z koncesji. Na przykład kiedyś stacja nadała program, z którego wynikało, że profesor Binienda [Wiesław Binienda – były wiceszef podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza – red.] nie umie liczyć do ośmiu. Poświęcono na to 40 minut. To jest śmieszne, ale to zjawisko jest szersze. W TVN24 jest budowany nierzetelny, nieobiektywny i jednostronny obraz świata wbrew zobowiązaniom koncesyjnym" - powiedziała.

Media pamiętają

Po wywiadzie, którego Bochwic udzieliła Wirtualnej Polsce, internauci zaczęli przypominać jej internetowe popisy.

Sama zainteresowana twierdzi, że padła ofiarą ataku hejterów.

- Dostałam kilka tysięcy wiadomości. Już tam nawet nie zaglądam. Zamknęłam się, czyli chronione konto założyłam - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Bochwic. – Ludzie są nienormalni. Nic na to nie poradzę. Nie będę komentowała wiadomości od hejterów - mówiła.

Tweety Teresy Bochwic nie są już publicznie dostępne. Autorka zablokowała konto i udostępnia je jedynie znajomym.

W "internetach" jednak nic nie ginie, a media pamiętają. I o tym, jako wiceszefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, powinna doskonale wiedzieć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRvQqa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1000)
jan
3 tyg. temu
GDY BÓG CHCE UKARAĆ ROZUM ODBIERA. OTOCZENIE KACZYŃSKIEGO JEST TEGO PRZYKŁADEM !!!
LAIK
2 miesiące temu
a co tA KATOLICZKA ROBI W KRRIT TA PANI POWINNA ZASIADAC W TELEWIZJI TRVAM U PANA RYDZYKA NIE ZAJMOWAC SIE MEDIAMI NIE MAJAC WIEDZY
LAIK
2 miesiące temu
a co tA KATOLICZKA ROBI W KRRIT TA PANI POWINNA ZASIADAC W TELEWIZJI TRVAM U PANA RYDZYKA NIE ZAJMOWAC SIE MEDIAMI NIE MAJAC WIEDZY
bEDRvQqb
anonim
2 miesiące temu
kolejny przykład inteligencji u władzy
JaśkoMuzykant
2 miesiące temu
No cóż elektorat Pisu w całej okazałości, ale powinniście mieć pretensje tylko do siebie, przecież zamiast glosowania grill był ważniejszy.
...
Następna strona