Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kwarantanna po przylocie do Polski. Oto nowe zasady

Każdy Polak, który przylatuje do kraju spoza Unii Europejskiej, nie musi przechodzić obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. Rząd właśnie wydał w tej sprawie rozporządzenie. Obowiązuje ono od 3 lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Przyleciałeś do Polski spoza Unii? Już nie musisz przechodzić 14-dniowej kwarantanny

W czwartek wieczorem Rada Ministrów opublikowała rozporządzenie, które zmienia zasady kwarantanny dla osób powracających spoza Unii Europejskiej.

Do tej pory tacy podróżni musieli odbywać 14 dni kwarantanny. Dzięki czwartkowemu rozporządzeniu takiej konieczności już nie ma. Zwolnienie z kwarantanny dotyczy Polaków oraz obywateli krajów członkowskich Unii Europejskiej, EFTA oraz Szwajcarii. Izolacji nie podlegają również członkowie ich rodzin.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu rząd zniósł podobne ograniczenia wewnątrz Unii Europejskiej. W połowie czerwca kwarantanny nie musieli już przechodzić Polacy, którzy przekraczali granice z Niemcami, Czechami czy Słowacją.

Koronawirus w Polsce. Na czym polega kwarantanna i jak się do niej przygotować?
Obejrzyj:

Od piątku to samo tyczy się przyjazdów również z innych regionów świata.

Rząd przyznaje, że nie konsultował rozporządzenia, ale wymagała tego sytuacja. "Projekt rozporządzenia nie został przekazany do opiniowania i konsultacji publicznych, z uwagi na jego szczególny charakter i konieczność jego pilnego wejścia w życie. Zatem podjęto decyzję o nieprzedłożeniu projektu do konsultacji" - czytamy w uzasadnieniu rozporządzenia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2020

masakraPrzy tej ilości zachorowań notowanych poza Unią Europejską tylko szaleniec albo kompletny ignorant podejmuje taką decyzję.

03-07-2020

IGASUPER ZADNEGO WIRUSA NIE MA TO WYMYSL NASZYCH Z RZADU

03-07-2020

leonek_kingczyli z WB można przylecieć do Polski bez kwarantanny?

Rozwiń komentarze (71)