Trwa ładowanie...
bEEiwkiJ
Notowania
Przejdź na

Kwota wolna od podatku w górę. "Wolałbym to w miejsce 500 plus"

Prawo i Sprawiedliwość chce się wziąć za kwotę wolną od podatku. Ma powędrować do poziomu 30 tys. zł. - Ekonomicznie jest to dobre rozwiązanie, bo to zmniejsza klin podatkowo-skarbowy i sprawia, że ludzie chętniej pracują. A to jest największa bolączka Polski – sprawić, aby pracownikom opłacało się pracować. To jedyny sposób, aby dogonić gospodarczo Niemcy, bo kuleje nam demografia – powiedział w programie "Newsroom" dr Sławomir Dudek, ekonomista FOR. Jak dodał, chętnie zamieniłby program 500 plus na większą kwotę wolną od podatku.

0
0
108
Podziel się
Komentarze (108)
zobacz więcej komentarzy (108)
bEEiwkiV
KOMENTARZE
(108)
abc
7 miesięcy temu
Pamietamy jak wprowadzono kwotę wolną 8 tysięcy. Taki sposób to premia dla tych co nie pracują lub pracują na czarno.
pyrsk
7 miesięcy temu
ciekawy jestem jak będą rozliczani dorabiający emeryci gdzie emerytura ok 2000 + 2000 dorobi i co na podatki będziemy robić?
2+2=
7 miesięcy temu
Kwota wolna od podatku 30 tys. musi dotyczyć wszystkich podatników i tych mieszczących się w pierwszym progu podatkowym i tych, których dochody przekraczają ten próg. Inną sprawą jest skala opodatkowania dochodów dla poszczególnych progów i ich nadwyżek oraz kwestia waloryzacji górnej granicy dochodów dla poszczególnych progów podatkowych. Każde inne działanie będzie przekrętem w granicach prawa stanowionego przez ... ale co im tam. Już w tej sprawie raz pokazali jak się wprowadza kwotę wolną od podatku 8 tys. która niby jest a nikt jej nie widział...
bEEiwkjn
GallAntonin
7 miesięcy temu
Program 500+ objął dzieci wiejskie, a kwota wolna od podatku by nie objęła tych dzieci. Rolnicy byli omijani w ulgach, bo byli na samozatrudnieniu. Uważam, że 500+ z tego powodu jest bardziej sprawiedliwe
A jak
7 miesięcy temu
zarobię więcej niż 30 T? Będę miał ulgę? Jak powiedział Pinokio: Wszyscy będziemy za***ć za miskę ryżu. Wyborcy PICu dostaną tą miskę gratis. Obiatki i Misie będą się zaś pławić jak się pławią.
...
Następna strona