Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

L4 na żądanie. Jest szansa na zmiany? "Opcja 2-3 dni na poratowanie zdrowia ma sens"

Czterodniowe zwolnienie lekarskie pobierane przez pracowników raz w roku na żądanie - taką propozycję przedstawił Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. To dobry pomysł? - Zwolnienia lekarskie bez wizyty u lekarza trudno nazwać lekarskim. Jest to rodzaj urlopu zdrowotnego, który funkcjonuje w różnych krajach europejskich - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Michał Sutkowski, Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. - Kondycja ubezpieczyciela, płatnika sprawia, że dyskusja na ten temat w Polsce będzie toczyła się w gronie pacjentów i lekarzy, a nie polityków. Mam nadzieję, że z czasem, jak kultura zdrowotna będzie na coraz wyższym poziomie, będzie większe zaufanie, takie 2-3-dniowe zwolnienie dla poratowania zdrowia się pojawi. To miałoby sens - uważa lekarz.

18
Podziel się:
KOMENTARZE
(18)
Ssl
rok temu
L4 na żądanie to po prostu urlop. Tymczasem zwolnienie lekarskie z pracy powinno być wydawane tylko przez lekarza
ObserwatorJ
rok temu
W znakomitej większości na L4 idzie sfera budżetowa,a policja jest w czołówce.poprostu im się to opłaca.Tacy mamy charakter niestety.
dddd7777
rok temu
A może tak wszyscy idźmy na L4 , pracodawcy i pracownicy, drugie rozwiązanie to takie , że 6 dni wolnych w tygodniu a NIEDZIELA PRACUJĄCA. Są takie grupy zawodowe.
Ewa
rok temu
Za wszystkie pomysły zapłacicie w kasie coraz większe rachunki ! Każdy pomysł dojnej zmiany odbije sie w cenach i inflacji!
jeszcze zdrow...
rok temu
Skoro są pieniadze dla ciężarnych na chorobowe przez 270 dni i to 100% platne to powinno byc tez cos dla pracownika który ciężko pracuje i jest slaby na zdrowiu.