Źródło wideo: © money.pl
Agnieszka Kopacz-Domańska

L4 na żądanie. Jest szansa na zmiany? "Opcja 2-3 dni na poratowanie zdrowia ma sens"

Czterodniowe zwolnienie lekarskie pobierane przez pracowników raz w roku na żądanie - taką propozycję przedstawił Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. To dobry pomysł? - Zwolnienia lekarskie bez wizyty u lekarza trudno nazwać lekarskim. Jest to rodzaj urlopu zdrowotnego, który funkcjonuje w różnych krajach europejskich - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Michał Sutkowski, Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. - Kondycja ubezpieczyciela, płatnika sprawia, że dyskusja na ten temat w Polsce będzie toczyła się w gronie pacjentów i lekarzy, a nie polityków. Mam nadzieję, że z czasem, jak kultura zdrowotna będzie na coraz wyższym poziomie, będzie większe zaufanie, takie 2-3-dniowe zwolnienie dla poratowania zdrowia się pojawi. To miałoby sens - uważa lekarz.

Więcej wideo
Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"
Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"
Nie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatkówNie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatków
Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
Wybrane dla Ciebie