Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Lasy Państwowe. Józef Kubica kupił nieruchomość za 9,9 tys. zł. Jej wartość to prawie 200 tys. złotych

152
Podziel się:

Józef Kubica, który pełni obowiązki dyrektora generalnego Lasów Państwowych, kupił nieruchomość na terenie jednego z nadleśnictw a ogromną rekompensatą. Leśnik związany z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry za dom i obiekty gospodarcze musiał zapłacić niecałe 10 tysięcy złotych. Cała nieruchomość wyceniana jest na 198,8 tys. zł.

Lasy Państwowe. Józef Kubica kupił nieruchomość za 9,9 tys. zł. Jej wartość to prawie 200 tys. złotych
Józef Kubica kupił nieruchomość z ogromną bonifikatą (lasy.gov.pl)

Szef Lasów Państwowych Józef Kubica miał według informacji dziennikarzy Onetu zakupić nieruchomość po znacznie zaniżonej cenie. Chodzi o dom jednorodzinny i dwa budynki gospodarcze położone na terenie Nadleśnictwa Brynek na Śląsku. Z informacji dziennikarzy wynika, że Kubica kupił nieruchomość za 9943,2 zł, choć ma być ona wyceniana na… 198,8 tys. zł. To niemal 95 proc. bonifikaty.

Józef Kubica zakupił nieruchomość w styczniu 2021 roku. Szef Lasów Państwowych mieszkał w tym miejscu, kiedy pracował jako leśniczy. Na terenie nieruchomości znajdowała się również siedziba leśnictwa Strzybnica. Choć w 2017 roku Kubica został przeniesiony do Nadleśnictwa Świerklany, to nadal mieszkał na terenie nieruchomości należącej do Lasów Państwowych i położnej na terenie innego nadleśnictwa, informuje Onet.

W maju 2020 Kubica został dyrektorem regionalnym LP w Katowicach. Natomiast w sierpniu tego roku nieruchomość położona na terenie Nadleśnictwa Brynek została wystawiona na sprzedaż.

Nadleśnictwo Brynek zwróciło się do dyrektora generalnego w Katowicach o możliwość sprzedaży nieruchomość. Decyzję musiał wydać dyrektor lub któryś z jego zastępców.

Zobacz także: Chaos w biurach podróży. Wszystko przez jedną decyzję rządu

W takim wypadku nieruchomość musi zostać uznana na zbędną dla Lasów Państwowych. Później konieczna jest zgoda szefa LP. Wydał ją Andrzej Konieczny, który stracił stanowisko w kwietniu 2021 roku, po medialnych doniesieniach na temat zakupu poniżej wartości domu.

Po uzyskaniu zgody na sprzedaż Kubica kupił nieruchomość, korzystając bonifikaty przysługującej pracownikom Lasów Państwowych.

W kwietniu 2021 roku, po dymisji Koniecznego, Józef Kubica został p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Józef Kubica jest działaczem Solidarnej Polski i radnym sejmiku wojewódzkiego z ramienia PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(152)
Jozek
4 miesiące temu
Nowy dyrektor Lasów Państwowych z polecenia Tuska też już kupił na żonę leśniczówkę cudenko
Olek
rok temu
Dyrektor Józef Kubica oprócz pracy uprawia politykę.Dopierok za rządów PIS są równi i równiejsi.W nadleśnictwie nie dostanie nikt pracy bez znajomości.W RDLP córka P.poslanki Bartuś dostała pracę po licencjacie europejstyce w służbie leśnej.Do dziś to pewno leśnictwo ma ukończone.
Ola
rok temu
Dyrektor ma 65 lat i jeszcze pracuje.Mnie od 60 lat wypychali na emeryturę pomimo,że miałam trudną sytuację rodzinną.Tacy są równi wszyscy za rządów PIS.
Pablo
rok temu
PiS tworzy nową elitę. Szkoda, że tylko finansową. Bo moralnie to dno.
jan
rok temu
Mafia i jeszcze rewolwerowiec i granatnik w szeregach
...
Następna strona