Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

Olsztyn oferuje turystom darmowe noclegi pod chmurką

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP naturalnie.
5
Podziel się:

Nadleśnictwo Kudypy przygotowało mapy i regulamin dla chętnych do biwakowania w lesie. Obszary, które zostały wskazane do takich noclegów, są położone m.in. nad jeziorami Ukiel oraz Kortowskim.

Olsztyn oferuje turystom darmowe noclegi pod chmurką
Nadleśnictwo Kudypy wyznaczyło miejsca do nocowania w lesie. (arch., Maciej Chromy)

Nadleśnictwo Kudypy proponuje miłośnikom survivalu leśne noclegi. Powstał już regulamin dla chętnych do odpoczynku. Mogą oni nocować w wyznaczonych miejscach nad jeziorami Ukiel i Kortowskim - donosi olsztyńska "Gazeta Wyborcza".

Obszar Programu "Zanocuj w lesie" oznaczony jest na mapach, które można pobrać na telefon lub obejrzeć w internecie. Odpoczynek jest bezpłatny, lecz należy stosować się do regulaminu, który przygotowało nadleśnictwo.

W jednym miejscu może nocować maksymalnie dziewięć osób przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. Zgłoszenie nie jest wymagane. Jednak leśnicy zalecają, by dać im znać np. mailowo o takim noclegu.

Zobacz także: Inflacja galopuje, minister uspokaja. To koniec drastycznych podwyżek?

Nocleg powyżej tego limitu osób i czasu należy obowiązkowo zgłosić mailem na adres nadleśnictwa [kudypy@olsztyn.lasy.gov.pl] nie później niż dwa dni robocze przed planowanym noclegiem. Zgłoszenie wymaga potwierdzenia mailowego nadleśnictwa, które jest formalnym wyrażeniem zgody na pobyt.

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko zgłaszającego, telefon kontaktowy, mail kontaktowy, liczbę nocy (daty), liczbę osób, planowane miejsce biwakowania (nazwa obszaru), zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Należy też sprawdzić, czy np. w związku z zagrożeniem pożarowym, nie ma w danym czasie zakazu wstępu do lasu.

Rozpalenie ogniska jest możliwe jedynie w miejscach do tego wyznaczonych przez nadleśniczego. Obecnie jedynym miejscem przeznaczonym na ognisko na terenie nadleśnictwa jest teren "Zielonej Klasy" przy Leśniczówce Leśnictwa Chmury nad jeziorem Limajno.

Obowiązkiem korzystających z noclegu jest zabranie ze sobą wszelkich odpadków i śmieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Pan spod K.
3 lata temu
Ja w swoich dobrach leśno-parkowych na Podkarpaciu i Kurpiach postawiłem tablice: obozowanie dozwolone z zastrzeżeniem prawa do stosunku płciowego z dowolnie wybraną osobą z obozowiska. Podpis: właściciel terenu. Nie wiem, czy odstrasza, bo na co dzień rezyduję w innej części Najjaśniejszej, ale jest śmisznie.
Staszek
3 lata temu
A gdzie kibel ? Nie ma.
Jam
3 lata temu
Haha takie miejsca są w całej Polsce. Akcja przenocuj w lesie. Spieszcie się póki jeszcze mamy te lasy bo Zara ich nie bedzie
Nick
3 lata temu
Na biwakowanie pod chmurką trzeba mieć pozwolenie miasta?
Elon
3 lata temu
Czy to poważna propozycja?