Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRWL
|

W Polsce trwa wielka wycinka drzew? Lasy Państwowe zaprzeczają… na Twitterze

60
Podziel się

Lasy Państwowe zaprzeczają, że w Polsce ma miejsce wielka wycinka drzew. Na dowód spółka pokazuje na koncie na Twitterze wykres, który ma pokazać, że jest wręcz odwrotnie.

W Polsce trwa wielka wycinka drzew? Lasy Państwowe zaprzeczają… na Twitterze
Czy w Polsce trwa wielka wycinka drzew? Lasy Państwowe zaprzeczają (Adobe Stock)
bEqwzQgl

Lasy Państwowe zaprzeczają informacjom o masowej wycince drzew. A dokładnie zaprzeczają za pośrednictwem wpisu na Twitterze.

„Po sieci krążą różne zmanipulowane informacje, zdjęcia czy wykresy. Prawda jest taka, że drewna pozyskujemy mniej niż w poprzednich latach” – czytamy we wpisie Lasów Państwowych.

bEqwzQgn

LP zaprezentowały również dane, z których ma wynikać, że w latach 2019 i 2020 spadło pozyskanie drewna.

Zobacz także: Wymiana kopciucha na kopciucha. "Spotykamy się z próbami oszukania systemu"

Z wykresu, który został dołączony do wpisu, wynika też, że w 2017 r. pozyskanie drewna wynosiło nieco ponad 42 mln m sześc. W 2018 r. wyniosło ponad 43 mln m sześc., co na wykresie tłumaczy się efektami „huraganu stulecia” z sierpnia 2017 r.

bEqwzQgt

Według danych z wykresu dodanego na Twitterze ma wynikać, że w 2019 r. pozyskanie wyniosło 40,5 mln m sześc., a w 2020 r. nieco ponad 38 mln m sześc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqwzQgO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(60)
Grzybiarz
3 dni temu
Lasy są cięte wszędzie wystarczy wejść do środka przy drogach są tylko obrzeża w środku pusto
obywatel
2 tyg. temu
Jeśli jest tu jakiś majster znający się na systemie zdjęć satelitarnych COPERNICUS to wszystko będzie jasne w krótkim czasie.
olo
3 tyg. temu
Trwa zmasowana akcja hejtu na leśników z jednego tylko powodu szykowane są podwaliny do prywatyzacji lasów.Wszyscy ci miłośnicy przyrody i promotorzy pcv pracują na zlecenie dużych grup finansowych .Ale mam dla nich złe wiadomości to się wam nie uda bo prawda o stanie lasów w Polsce broni się sama.Dzięki wielu pokoleniom leśników udało nam się wypracować jeden z najlepszych modeli gospodarki leśnej na świecie co zgodnie przyznają znawcy tematu z zagranicy.
bEqwzQgP
nation
4 tyg. temu
Pozyskuje się drewno z lasów gospodarczych, które są w tym celu posadzone. Po wycince sadzi się nowe drzewa. Meble drewniane każdy ceni i chce. Tylko z czego ma być drewniany mebel, z plastiku?
dzisiaj
miesiąc temu
Nowa Biała- macie przykład wartości domów z drewna, na które jest boom. Idą z dymem jak papier. Pomijam już fakt zwartej zabudowy - chętnie uprawianej przez developerów, czemu wtórują wydawane pozwolenia przez włodarzy. Gdyby bylo wilgotno, gdyby parowały u nas wielkie powierzchnie lasów jak dymiąca wilgocią puszcza amazońska-nie bylibyśmy narażeni na takie tragedie. A tak,mamy suszę, nie mamy drzew, mamy za to drewniane domy i pożary. Ot biznes.
...
Następna strona