Notowania

Lata bardzo dużego wzrostu za nami. Emilewicz: "Mamy okres stabilizacji polskiej gospodarki"

Co prawda GUS opublikuje wstępne dane dotyczące dynamiki PKB za ubiegły rok dopiero 29 stycznia, to już teraz minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przekonuje, że tempo rozwoju polskiej gospodarki jest stabilne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. (Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News)

- Myślę, że to będzie zgodnie z naszymi prognozami i będzie to około 4,2 proc. - zdradziła swoje przewidywania minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. - To oznacza, że jesteśmy w stabilnej sytuacji - dodała.

Emilewicz: Chcemy w lutym pokazać nowe instrumenty stymulujące mieszkalnictwo

Podczas spotkania z dziennikarzami podkreśliła, że te szacunki, które resort zakładał na początku roku 2019 r. okazały się ostrożne w stosunku do danych które pojawiły się pod koniec ubiegłego roku.

Emilwicz o podatku handlowym: "Jestem jego zwolenniczką"

- To oznacza, że Polska znalazła się w takim momencie stabilnego rozwoju. Za nami lata bardzo dużego wzrostu, w tej chwili mamy okres stabilizacji polskiej gospodarki - zaznaczyła szefowa resortu rozwoju.

Odniosła się również do działań, które mają ten rozwój podtrzymać. Wśród nich wymieniała organizację takich wydarzeń, jak forum polsko-francuskie, wspierające przedsiębiorców.

Jadwiga Emilewicz zapowiada szereg nowych programów rządowych.
Jadwiga Emilewicz zapowiada pakiet prezentów dla przedsiębiorców i samorządów

Emilewicz dodała, że rząd w ten sposób wskazuje nowe rynki eksportowe, na które będzie stawiać w najbliższym czasie, "aby te dobre dane po kolejnych kwartałach i latach mogły się utrzymać".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-01-2020

Oto obraz rządów PiS.Przy tak rozbuchanych wydatkach socjalnych pani minister stagnacja gospodarki to zupełna klęska prowadząca do morderczego wzrostu cen, inflacji i … Czytaj całość

28-01-2020

WonzsejmuPani minister sie myli i to bardzo ,jak wzrost gospodarczy w tym roku osiagnie 3% to bedzie wielki sukces. Przejecie Condor'a za 630 mln euro, … Czytaj całość

28-01-2020

AsiaJaka stabilizacja???!!! PIS równią pochyłą pcha polską gospodarkę do upadku. Poczekajmy jeszcze rok i zobaczymy.

Rozwiń komentarze (24)