Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Lata bardzo dużego wzrostu za nami. Emilewicz: "Mamy okres stabilizacji polskiej gospodarki"

24
Podziel się

Co prawda GUS opublikuje wstępne dane dotyczące dynamiki PKB za ubiegły rok dopiero 29 stycznia, to już teraz minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przekonuje, że tempo rozwoju polskiej gospodarki jest stabilne.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. (East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News)
bEhTaUJh

- Myślę, że to będzie zgodnie z naszymi prognozami i będzie to około 4,2 proc. - zdradziła swoje przewidywania minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. - To oznacza, że jesteśmy w stabilnej sytuacji - dodała.

Podczas spotkania z dziennikarzami podkreśliła, że te szacunki, które resort zakładał na początku roku 2019 r. okazały się ostrożne w stosunku do danych które pojawiły się pod koniec ubiegłego roku.

bEhTaUJj
Zobacz także: Emilwicz o podatku handlowym: "Jestem jego zwolenniczką"

- To oznacza, że Polska znalazła się w takim momencie stabilnego rozwoju. Za nami lata bardzo dużego wzrostu, w tej chwili mamy okres stabilizacji polskiej gospodarki - zaznaczyła szefowa resortu rozwoju.

Odniosła się również do działań, które mają ten rozwój podtrzymać. Wśród nich wymieniała organizację takich wydarzeń, jak forum polsko-francuskie, wspierające przedsiębiorców.

bEhTaUJp

Emilewicz dodała, że rząd w ten sposób wskazuje nowe rynki eksportowe, na które będzie stawiać w najbliższym czasie, "aby te dobre dane po kolejnych kwartałach i latach mogły się utrzymać".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bEhTaUJK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(24)
Gizmulek
rok temu
Zawsze zastanawia mnie ile można kłamać? Ja wiem że ludzie oglądający tylko tvp info może w to uwierzą. Ale są jeszcze inne źródła informacji. Gospodarka spowalnia i 3%pkb będzie sukcesem ale raczej to nie będzie. Tylko po co modlić ludziom oczy?. Dla władzy? Smutne to
Daniel
rok temu
Pani Emilewicz kto ten wzrost ma ciągnąć? Zamkneliscie niedzielę dla handlu a to ok 15 mld zł strat w budżecie rocznie i wolniejszy PKB! Podnosicie co chwila podatki i bariery dla małych i średnich firm! Kto ma ten wzrost ciągnąć? Pani założy firmę bez koneksji i pomocy z publicznych pieniędzy i utrzyma firmę! Po 2-3 mc Pani leży i jest bankrutem. Firmy się zamykają ale co tam 4 tyś płacy minimalnej planujecie a co tam 10 tyś zaplanujcie i już za rok nawet Ukraińców tu nie będzie! Jacy frajerzy będą prowadzić tu działalność i oddać wszystkie pieniądze wam ! Zostaną w tylko korporacje zagraniczne Które rozliczają się zagranicą. Za rok,dwa bezrobocie zacznie gwałtownie rosnąć. Firmy się zamykają .Jeszcze ten rok będzie do przetrzymania ale 2021 będzie po ptakach.
Daniel
rok temu
Emilewicz to katastrofa! Kobicino bez pojecia! Rozdmuchaliscie socjal do granic możliwości kosztem małych u średnich firm. Okradacie małe firmy z ostatnich pieniędzy. Czy masz dochód czy nie plac gigantyczny ZUS .Co chwila nowe podatki ,fiskalizm nieprawdopodobny że nawet za PO było lżej. Utrudnienia administracyjne ,podzielone baty,białe listy,BDO Sro i inne.Spowodowaliscie inflację, drożeje wszystko i kiedyś za 1500 zł lepiej się żyło niż dziś za 2,5tyś! Jeśli natychmiast nie zaczniecie redukować kosztów i obniżać podatki dla firm to za rok was nie będzie! Polska wam się zawali. Bezrobocie znów da o sobie znać. To ostatnie chwile na refleksje!
bEhTaUJL
Talleyrand
rok temu
A co się stało ze stwierdzeniem, że Polska będzie się rozwijać tak żeby uniknąć ,, pułapki średniego rozwoju gospodarczego"? Średni rozwój to 5-6% wzrost PKB a przecież miało być więcej, chyba, że chodziło o uniknięcie tej pułapki poprzez zejście poniżej tego poziomu....
Topo
rok temu
Stabilizacja na minusie, dobre
...
Następna strona