Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Lawina chętnych do zarządu Orlenu. Zgłosiło się 260 kandydatów

37
Podziel się:

260 zgłoszeń wpłynęło w terminie w konkursie na dziewięciu członków zarządu - poinformował w piątek koncern. Zgłoszenia będą teraz analizowane przez Komitet Nominacji i Wynagrodzeń rady nadzorczej spółki.

Lawina chętnych do zarządu Orlenu. Zgłosiło się 260 kandydatów
Orlen szuka nowych członków zarządu i prezesa (Adobe Stock, AlexGo)

Termin składania zgłoszeń w rozpisanym 14 lutego postępowaniu kwalifikacyjnym na członków zarządu upłynął w piątek o godz. 15. "W wyznaczonym terminie wpłynęło 260 zgłoszeń kandydatów i kandydatek" - poinformował Orlen w komunikacie prasowym.

Zgodnie z procedurą, zostaną one teraz przeanalizowane przez Komitet Nominacji i Wynagrodzeń rady nadzorczej, który 7 marca, po zbadaniu zgłoszeń pod względem formalnym i merytorycznym, przygotuje dla rady listę kandydatów i kandydatek na poszczególne stanowiska w zarządzie.

Kandydaci, którzy przejdą ten etap zostaną zaproszeni na spotkania z zespołami rady nadzorczej w dniach 11-16 marca. Wyboru członków zarządu rada ma dokonać w tygodniu następującym po dni 18 marca - sprecyzował Orlen.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obajtek ściągał maseczki dla papieża. "To jest kuriozalne"

Zgodnie z ogłoszeniem, w postępowaniu kwalifikacyjnym rada nadzorcza Orlenu zamierza wyłonić prezesa, wiceprezesa ds. finansowych oraz wiceprezesa ds. strategii i zrównoważonego rozwoju, a także sześciu członków zarządu – ds. upstream, energetyki i transformacji energetycznej, sprzedaży detalicznej, ds. korporacyjnych, ds. handlu hurtowego i logistyki oraz ds. produkcji.

Kto nowym prezesem Orlenu? Szukają następcy Daniela Obajtka

Od 5 lutego prezesem Orlenu nie jest już Daniel Obajtek, który wcześniej oddał się do dyspozycji rady nadzorczej. Od 7 lutego zarząd płockiego koncernu pracuje w składzie: Witold Literacki jako p.o. prezesa zarządu; delegowani czasowo do wykonywania czynności członków zarządu członkowie rady nadzorczej - Kazimierz Mordaszewski, Tomasz Sójka i Tomasz Zieliński oraz członek zarządu Józef Węgrecki.

Grupa Orlen to multienergetyczny koncern, w którym Skarb Państwa ma 49,9 proc. akcji. Poosiada m.in. rafinerie w Polsce, w Czechach i na Litwie. Zarządza także segmentem petrochemicznym i segmentem wydobywczy węglowodorów. Rozwija jednocześnie segment odnawialnych źródeł energii i planuje rozwój bezpiecznej energetyki jądrowej - do 2030 r. zamierza uruchomić co najmniej jeden mały reaktor jądrowy SMR.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(37)
ralf
miesiąc temu
przecież to lipa, a dawno konkurs jest rozstrzygnięty
Żyrowa
miesiąc temu
Zobaczycie ilu nominatów PISu przetrwa te zmiany. Ukryte opcje dojnej zmiany takie jak Zieliński z tatuśkiem o to zadbają. Po prostu odwdzięczą się za lata dojne lata na koszt państwa
sin
miesiąc temu
Po co ta cała szopka? Marnowanie czasu swojego i ludzi, przecież wyniki są już znane. Kto normalny myśli, że władza dobrowolnie odda nadzór na Orlenem? Przecież tutaj są tysiące stołków, gruba kasa, możliwość wpływu na wynik wyborów, tak jak to było za ostatniej władzy. Uważacie, że obecni rządzący to idealiści, którzy będą po reformach oglądać wiadomości, palić zioło i mówić "nic z tego nie mam ale zajefajnie, że tak to zreformowałem"?
Rolnik Maszew...
miesiąc temu
Ja też chcę!
grimm
miesiąc temu
Najśmieszniejsza jest rekrutacja na stanowisko "doradca prezesa NBP". Nie trzeba tam spełniać żadnych formalnych wymogów, nie ma żadnego konkursu, a liczba chętnych jest zawsze równa ilości wolnych miejsc.
...
Następna strona