Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Orlen poszukuje zarządu. Ogłasza konkurs

43
Podziel się:

"Żelazna miotła" po wymieceniu poprzednich władz Orlenu zabrała się za poszukiwanie następców. Nowa rada nadzorcza w środę 14 lutego ogłosiła konkurs na stanowiska: prezesa i wiceprezesów i członków zarządu. Oto wymagania, jakie trzeba spełnić.

Orlen poszukuje zarządu. Ogłasza konkurs
Konkurs w Orlenie. Poszukują zarządu spółki (Adobe Stock, Mateusz Szymanski)

14 lutego na stronie internetowej Orlenu pojawiły się ogłoszenia o konkursach zorganizowanych przez nową radę nadzorczą koncernu. Poszukiwani są: prezes, dwóch wiceprezesów i sześciu członków zarządu.

Oto wymagania na stanowiska zarządcze w Orlenie

Każda ze wspomnianych osób ma odpowiadać za coś innego. Wiceprezesi zajmą się finansami lub strategią i zrównoważonym rozwojem. Członkowie będą odpowiadać za poszczególne elementy działania firmy, czyli: upstream, energetykętransformację energetyczną, sprzedaż detaliczną, sprawy korporacyjne, handel hurtowy i logistykę, a także produkcję. Nad całością ma czuwać prezes.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obajtkowi grozi odpowiedzialność prawna? "Jest symbolem degrengolady"

Czym zatem muszą wykazać się przyszli członkowie zarządu? Każdy z nich powinien mieć wyższe wykształcenie zdobyte w Polsce lub za granicą. Każdy z nich powinien też mieć minimum pięć lat pracy za sobą i (lub w tym) trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych.

Każdy z nich musi mieć też sporą wiedzę o Orlenie i jego działalności, jak również "posiadać umiejętności organizatorskie, komunikacyjne oraz pracy w złożonych zespołach menedżerskich". Konieczna jest też biegła komunikacja w języku angielskim.

W Orlenie nie będzie polityków?

Co ciekawe, osoby z legitymacjami partyjnymi mogą nie dostać się na zarządcze stanowiska w Orlenie. Jak czytamy bowiem w ogłoszeniach, kandydatami na członków zarządu nie mogą być osoby, które speniają jeden z poniższych warunków:

  1. pełnią funkcję społecznego współpracownika albo są zatrudnione w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego na podstawie umowy o pracę lub świadczą pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze;
  2. wchodzą w skład organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań;
  3. są zatrudnione przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę lub świadczą pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze;
  4. pełnią funkcję z wyboru w zakładowej organizacji związkowej lub zakładowej organizacji związkowej spółki z grupy kapitałowej;
  5. ich aktywność społeczna lub zarobkowa rodzi konflikt interesów wobec działalności spółki.

Wymagane też są m.in. niekaralność, pełnia praw publicznych czy pełna zdolność do czynności prawnych.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 marca do godz. 15.00. Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami przewidziano w terminie 11-15 marca.

Chwilowy p.o. prezesa w Orlenie

Na razie spółką zarządza Witold Literacki na stanowisku p.o. prezesa. Będzie pełnić tę funkcję do czasu wyłonienia nowego prezesa po konkursie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(43)
polo666
2 miesiące temu
Konkurs dla samych swoich.
Humanista
2 miesiące temu
Dla psychologa oraz psychiatry każde życie jest ważne.
zorro
2 miesiące temu
Jakoś dżentelmenom z Polski 2050 nie przeszkadzało wciśnięcie 2 prawników piszących ekspertyzy prawne na temat Trybunału konstytucyjnego w nagrodę do zarządu PGE bez konkursu . No bo to przecież ludzie nie związani z partią to prawnicy a robili dla partii jako konsultanci społeczni bez umowy i zapłaty. Za to teraz odbiorą z PGE należne pieniądze. Tak będzie wyglądał każdy konkurs lub tak "co pan wie o działalności naszej firmy na rynkach międzynarodowych - odpowiedź no szwagier ja wiem że mam dostać 30K netto na rękę plus premię i mam być raz w miesiącu w firmie." Dziękujemy takiego kandydata poszukiwaliśmy.
Leśny ludek
2 miesiące temu
Wygra ten co.ma wygrać, ludzie nie dajcie się nabrać, stanowiska już zaakceptował Berlin i Bruksela
Qde
2 miesiące temu
Kiedy Obajtek i władze PIS-u zostaną ukarane za ogromne przekręty odnośnie Lotosu i Orlenu, polskie społeczeństwo straciło miliardy złotych przez tych szkodników.
...
Następna strona