Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Lekarze piszą do Dudy. Uważają, że zaniedbał służbę zdrowia

937
Podziel się:

"Służba zdrowia jest przez Pana, podobnie jak przez obecny rząd, zaniedbana (...). Publiczna ochrona zdrowia w naszym kraju jest dzisiaj w tak samo złym stanie, jak 5 lat temu" - pisze w liście do Andrzeja Dudy szef związku zawodowego lekarzy Krzysztof Bukiel.

"Ochrona zdrowia jest dziś w tak samo złym stanie, jak 5 lat temu" - twierdzą związkowcy i chcą spotkania z prezydentem Dudą.
"Ochrona zdrowia jest dziś w tak samo złym stanie, jak 5 lat temu" - twierdzą związkowcy i chcą spotkania z prezydentem Dudą. (PAP)

Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel zdecydował się napisać do prezydenta list otwarty. Podkreślał w nim, że przez ostatnie 5 lat w służbie zdrowia nie zmieniło się praktycznie nic.

"Rodzina, Bezpieczeństwo, Praca, Inwestycje i Godność - to zgodnie z Pana wypowiedzią najważniejsze dla Pana polskie sprawy, którymi zajmował się Pan w pierwszej kadencji swojej prezydentury i którym chce się Pan poświęcić w ewentualnej przyszłej kadencji. Nieprzypadkowo nie ma wśród nich ochrony zdrowia, bo faktycznie jest ona przez Pana, podobnie jak przez obecny rząd zaniedbana" - rozpoczyna swój list szef lekarskich związków.

I choć podkreśla, że w tym czasie pojawiły się pewne "doraźne działania w dobrym kierunku", to obecnie sytuacja w służbie zdrowia jest tak samo zła, jak 5 lat temu. I że za prezydentury Andrzeja Dudy nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Zobacz także: Obejrzyj: Niekontrolowana sytuacja w szpitalach? "Przecież po coś jest ta służba zdrowia"

"Rocznie kilkanaście tysięcy Polaków umiera tylko dlatego, że publiczna ochrona zdrowia jest niedofinansowana. Mimo tego rządzący nie potrafią znaleźć odpowiednich środków na ten cel, chociaż bez trudu znajdują je na liczne i mniej ważne społecznie cele" - czytamy w liście OZZL.

Wśród największych problemów Bukiel wymienia również niskie wynagrodzenia personelu medycznego oraz "brak pomysłu na stworzenie spójnego i racjonalnego systemu ochrony zdrowia".

"Prezydent RP nie jest oczywiście bezpośrednio odpowiedzialny za kształt ani za funkcjonowanie publicznej ochrony zdrowia w naszym kraju. Jednak w sytuacji, gdy rząd najwyraźniej nie daje sobie rady z problemem, Prezydent mógłby skutecznie interweniować, powołując na przykład zespół ekspertów, który zaproponowałby konkretne rozwiązania i przedstawił je w formie ustaw, zgłoszonych przez Prezydenta do Sejmu. Pan Prezydent z tego nie skorzystał" - pisze OZZL.

Związkowcy proszą o spotkanie z prezydentem w tej sprawie.

"Nie zgadzamy się z Pana optymistycznym obrazem publicznej ochrony zdrowia w naszym kraju i z poglądem, że jej sytuacja w ostatnich latach znacząco się poprawiła. Prosimy o takie spotkanie, abyśmy mogli w bezpośredniej rozmowie przekonać Pana do naszego stanowiska" - puentuje Krzysztof Bukiel w liście do prezydenta Andrzeja Dudy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(937)
onna
2 lata temu
Przeznaczenia przez większośc PiS i A. Dudę 2 miliardów na niesprawiedliwosci i szczujnię w TVP i TVP Info a nie na potrzebującą onkologię, gdzie Polacy czekają miesiącami w kolejkach nie da się wybaczyć. To widzą chorzy i ich rodziny, które nie mają w Polsce żadnego wsparcia!!!!!!!! Dodatkowo zmarnowal rząd PiS 70 milionów na nielegalne karty wyborcze podczas gdy małe powiatowe szpitale niedofinansowane, zrobili sory gdzie balagan. Czy trzeba więcej zła? Kiedy Polacy przejrzą na oczy. Tak zmydleni propagandą w TVP nie wiedzą tego zła?
Ala
2 lata temu
Ciekawe _ Doktorek pisze akurat teraz list. Dlaczego nie kilka miesięcy temu ? Cóz za przypadek ! Rozumiem, że Pan z tej samej partii co pan Grodzki ??? A była też koperta ???
swer
2 lata temu
lekarze niech się leczeniem zajmą a nie ludzi naciągają !!! tylko prywatnie przyjmują :((( zedrą skórę z każdego i nie ma gwarancji że POmogą :)))
Polak Potrafi
2 lata temu
- Polacy zmobilizujmy się i pójdźmy wszyscy na wybory nie dajmy się ponownie oszukać politykom z PO-KO to już było okradanie Polski a dla ludzi pieniędzy nie ma i nie będzie wygrajmy te wybory w 1-szej turze !!!! Przekazujcie to wszystkim Polakom !!!! Tylko Pan Duda myśli o Polsce i o Polakach a nie własnej kieszeni !!!!
min.ekonom
2 lata temu
Wszystkie rządy do 2015 r. były skupione na jednym, wyciągać jak najwięcej z podatków od uczciwie pracujących ludzi - społeczeństwo ubożało. Zawsze było mało na inwestycje ,nowe technologie ,zakupy , podwyżki płac itd. (pieniędzy nie ma ) Pieniądze trafiały w mafijne ręce, które szerokim łukiem omijały płacenia podatków . Pomnażali swoje majątki - zawsze wykazując straty podatkowe z inwestycji ? Lewe faktury to tylko ułamek całej karuzeli okradania Państwa i uczciwych przedsiębiorców-zakładów . Zatrudnianie na lewo , śmieciowe umowy , celowe doprowadzanie zakładów pracy , instytucji , uczelni , szkól , przedszkoli , urzędów miast itd. do zadłużania którego nie będą w stanie udźwignąć i bankructwa. Przejmować za grosze kontrolę nad Państwem przez określone grupy ludzi , mafie i układy. Takie było podejście-pojęcie o nierządach przez 25 lat i nawet dłużej . Całe szczęście że znaleźli się ludzie którzy próbują to odkręcić i postawić Państwo na nogi by służyło każdemu uczciwemu Polakowi. Widać dużo dobrych zmian które pozytywnie wpłyną na lepsze życie w naszym kraju i poprawę wizerunku w świecie . Popierajmy obecnie rządzących to będzie dobrze , takie mam przekonanie . Mój głos ma Duda . ((( Do RM )))Twoje myślenie = Balcerowicz, Rostowsik inni pseudu ekonomiści ? Pomyś jak rząd wyda na drogę np.1mil. to on będzie krążył w nieskończoność po rynku i stale przynosił podatkowe wpływy ! - Poczytaj trochę o światowej ekonomi to zrozumiesz ! :(((przykład : Pracownik dostaje wypłatę - płaci podatek - za pozostałe : kupuje samochód meble buduje dom jeździ na wczasy itd. - Machina rusza i kolejni tylko pomnażają w taki sam sposób ! - czy jesteś w stanie czasowo określić -zatrzymać ten pieniądz by przestał przynosić dochód Państwu - NIE :))) Więc pomyśl zanim coś skrytykujesz ?:)))
...
Następna strona