Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Leo Express ma zgodę UTK na uruchomienie pociągu z Pragi do Wrocławia

16
Podziel się:

Ponad półtora roku czekał czeski prywatny przewoźnik Leo Express na decyzję Urzędu Transportu Kolejowego w sprawie uruchomienia połączeń komercyjnych na trasie Praga – Wrocław. W międzyczasie realizował kursy, ale na zlecenie samorządów.

Od kwietnia 2019 r. Leo Express czekał na decyzję Urzędu Transportu Kolejowego
Od kwietnia 2019 r. Leo Express czekał na decyzję Urzędu Transportu Kolejowego (Wikimedia Commons)

Już wkrótce na wnioskowanej trasie uruchomi 2 pary pociągów na dobę od soboty do niedzieli, oraz 1/2 pary pociągów na dobę w poniedziałki i w piątki. Decyzja jest ważna na pięć kolejnych rozkładów jazdy, poczynając od obecnie obowiązującego – informuje serwis "Rynek Kolejowy".

Kursy mają być realizowane wyłącznie pociągami Stadler Flirt. Z Wrocławia podróżni odjadą o 03:38 w poniedziałek i o 05:25 i 17:25 w sobotę i niedzielę. Powrotne pociągi odjeżdżałyby z Pragi o 06:09 (w soboty i niedziele) oraz o 18:09 (od piątku do niedzieli).

"Rynek Kolejowy" przypomina, że w grudniu ubiegłego roku Leo Express uruchomił połączenie kolejowe łączące Wrocław z czeską stolicą. Zrobił to jednak nie w ramach otwartego dostępu, a w ramach dotowanych przez lokalne samorządy połączeń i we współpracy z Kolejami Dolnośląskimi. Połączenia zostały zawieszone w czasie lockdownu, ale z początkiem lipca je wznowiono.

Leo Express prowadzi w ramach otwartego dostępu międzynarodowe połączenia Praga-Kraków. Ma również zgodę na uruchomienie połączenia Praga-Terespol, ale koniecznym do tego warunkiem jest zakup chińskich pociągów Sirius.

Zobacz także: Obejrzyj: "Maseczkowe" patrole. Chcą sprawdzić, czy ludzie łamią przepisy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(16)
Kto mi wyjasn...
2 lata temu
"....od soboty do niedzieli, oraz 1/2 pary pociągów na dobę..." . JAK TO JEST 1/2 POCIĄGU ??? JAK MOŻE BYĆ 0,5 POCIĄGU???? To tak samo, jak zagadka: "Ile końców mają 2 kije" = 4 "Ile końców mają 3 kije" = 6 "Ile końców mają 4 kije" = 8 "Ile końców maja 4,5 kija? = ???????? .....
Gruby IV
2 lata temu
A co to za warunek z tym Siriusem z Chin???? Kto go postawił?
Testo
2 lata temu
pojadę rano w sobotę...i pieszo wrócę? muszę nocleg wykupić i dopiero w niedzielę rano się zapakuję?
aaa
2 lata temu
W końcu, z pewnością będę korzystać.
Oczy
2 lata temu
Nie rozumiem tego uzależnienia udostępnienia linii od zakupu nowych pociągów. Jest to wymóg Polaków, czy Czechow?