Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAB
|

Lewica chce "Funduszu Rekompensat Błędów Polskiego Ładu"

29
Podziel się:

Lewica chce, by osoby, które straciły po wejściu w życie Polskiego Ładu, mogły domagać się od rządu pieniędzy. Proponuje nowelizację Prawa energetycznego, a w jej ramach stworzenie "Funduszu Rekompensat Błędów Polskiego Ładu". Ugrupowanie ocenia, że rozwiązania, jakie rząd wprowadził w ramach swojego programu, wpływają negatywnie na "życie, godność i społeczną odpowiedzialność milionów Polaków".

Lewica chce "Funduszu Rekompensat Błędów Polskiego Ładu"
Lewica uważa, że PiS Polskim Ładem wprowadził chaos (East News, Karolina Misztal/REPORTER)

Politycy Lewicy na poniedziałkowej konferencji w Sejmie nawiązali do doniesień o nauczycielach i mundurowych, których styczniowe pensje były niższe przez zmiany podatkowe wprowadzone przez Polski Ład. - Jeszcze nigdy tak wielu nie straciło tak wiele przez tak niewielu - stwierdził szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski na konferencji w Sejmie.

Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło w Polsce chaos. Prawo i Sprawiedliwość powinno za »drogi ład« przeprosić, zapłacić i odejść - oświadczył Gawkowski.

Lewica: Polski Ład to "błąd systemu"

- Tylko dymisja tego rządu, tylko mówienie wprost, że to jest wina Morawieckiego, Kaczyńskiego i spółki, jest szansą na usystematyzowanie tego całego systemowego błędu, bo »drogi ład« to błąd systemu, który kosztuje życie, godność i społeczną odpowiedzialność dla milionów Polek i Polaków - mówił Gawkowski.

Lewica ma kilka pomysłów na to, jak naprawić część wspomnianych błędów. Proponuje nowelizację Prawa energetycznego tak, by zakłady opieki zdrowotnej, domy pomocy społecznej, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także szkoły i przedszkola podlegały ochronie taryfowej Urzędu Regulacji Energetyki.

Zobacz także: Money. To się liczy

Fundusz Rekompensat Błędów Polskiego Ładu, czyli prawo do rekompensaty

Nowelizacja, której chce Lewica, wprowadziłaby też "Fundusz Rekompensat Błędów Polskiego Ładu".

Każda osoba fizyczna, każdy z nas, każdy przedsiębiorca, każda organizacja pozarządowa w myśl tej ustawy będzie mogła zgłosić się po należną rekompensatę za wszystkie błędy, które wykonał i wykona jeszcze rząd we wprowadzaniu Polskiego Ładu - tłumaczyli w Sejmie przedstawiciele Lewicy.

Część podatkowa Polskiego Ładu weszła w życie 1 stycznia. Doniesienia o niższych pensjach wywołały lawinę negatywnych reakcji. MF ogłosiło, że osoby, które otrzymały mniejszą pensję w styczniu, w tym nauczyciele i służby mundurowe, dostaną wyrównanie wypłaty. Zwrot nadpłaconych zaliczek mają dostać też nauczyciele akademiccy zarabiający do 12 tys. 800 zł brutto, których obowiązują inne zasady naliczania kosztów uzyskania przychodów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(29)
Adam N 1973
2 lata temu
@ Prosta prawda... Ty nie jesteś Polakiem Europejczyku. I nie obawiaj się. Nikt po PiS nie będzie sprzątać! PiS będzie rządzić w przyszłej kadencji i niewykluczone że także w kolejnych 😁
Adam N 1973
2 lata temu
Bezczelność!! Rekompensaty dla esbeckich emerytów oraz tych którzy zarabiają powyżej 15 tys brutto?!? Lewico! Ty jeszcze rozumiesz czym są ideały lewicowe, czy widzisz już tylko LGBT ??
fff
2 lata temu
najlepiej to by było jakby nie było tego Kaczego Wału, a jeszcze lepiej by było, jakby nie było pisu
Optymista
2 lata temu
A może jeszcze orkiestra rządowej pomocy i serduszka będą rozdawać. Beznadzieja
Optymista
2 lata temu
Tak a Lewica skorzysta pierwsza z"Funduszu Rekompensat Błędów Polskiego Ładu" a potem pieniążki sie skończą .Pytanie a gdzie byli jak to to zatwierdzali????
...
Następna strona