Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Lex TVN. Przewodniczący KRRiT komentuje weto Andrzeja Dudy

35
Podziel się:

Witold Kołodziejski skomentował weto Andrzeja Dudy w sprawie "lex TVN". Zdaniem przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji problem nadal istnieje i nie został on w żaden sposób rozwiązany. Kołodziejski odniósł się także do wygasające koncesji TVN 7. Ma ona być tematem żywej dyskusji między członkami KRRiT.

Lex TVN. Przewodniczący KRRiT komentuje weto Andrzeja Dudy
Andrzej Duda zawetował lex TVN (PAP, Andrzej Lange)

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski odniósł się do weta Andrzeja Dudy w sprawie "lex TVN". Prezydent zawetował kontrowersyjny projekt nowelizacji ustawy medialnej, który miał według komentatorów, uderzać bezpośrednie w TVN.

- Nie chciałbym komentować decyzji pana prezydenta, tak jak starałem się nie komentować procesu legislacyjnego. Natomiast z mojego punktu widzenia sprawa nie posunęła się do przodu, problem nie został rozwiązany, ten problem, który sygnalizowałem już od dłuższego czasu, czyli problem prób obejścia ustawy albo nieprecyzyjnej ustawy, w każdym razie niedostosowania prawa – powiedział Witold Kołodziejski w radiowej Trójce.

Kołodziejski dodał, że prezydent, wetując ustawę "dosyć szczegółowo uzasadniał swoją decyzję, do tego stopnia, że wskazał również pewne ścieżki rozwiązania, które należałoby podjąć".

Zobacz także: Presja płacowa. "Inflacja to ukryty podatek"

- Ale myślę, że pan prezydent ma przecież inicjatywę legislacyjną i ja bym liczył na to, że pan prezydent w takim razie skierowałby na tę ścieżkę legislacyjną swój projekt ustawy. To by w znacznym stopniu pomogło rozwikłać problem, z którym niewątpliwie mamy do czynienia, który na pewno rozwiązany nie jest – mówił radiu przewodniczący KRRiT.

Zdaniem Kołodziejskiego stało się źle, bo KRRiT od wielu miesięcy miała sygnalizować problem prawny, a on wciąż nie został rozwiązany.

- Z tego punktu widzenia decyzja pana prezydenta nie posunęła sprawy do przodu, więc ja bym liczył po prostu na jakieś dalsze kroki, tym bardziej że tak jak powiedziałem, pan prezydent ma inicjatywę legislacyjną – powiedział w programie radiowym przewodniczący KRRiT.

Kołodziejski odniósł się także do wygasającej w lutym koncesji TVN 7. Przewodniczący Krajowej Rady powiedział, że w KRRiT trwa na ten temat żywa dyskusja.

- Jutro będziemy dyskutowali o obecnej sytuacji, omówimy sprawę, natomiast nie było w porządku obrad głosowania nad koncesją. Być może Rada zadecyduje, żeby to wprowadzić i przegłosować, natomiast na pewno nie ma w tej chwili takiego punktu. Natomiast, co istotne — dlatego się tak długo koncesja dla TVN 24 przeciągała, że były bardzo poważne wątpliwości i one nadal są — podsumował sytuacje wokół stacji Witold Kołodziejski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(35)
Margarette
2 lata temu
Wypad z Unii
warszawianka ...
2 lata temu
Podpis Prezydenta tylko ośmieli TVN do atakowania Pis , nie wolno drażnić psa , bo może dotkliwie pogryżć .
Moja opinia
2 lata temu
Przcież tych tzw. "wolnych mediów" nie da się oglądać, bezczelnie przerywanie filmów, blokami durnych reklam, min. codowne środki na pierdzenie, sraczkę, zatwardzenie, infekcje grzybiczne pochwym, na potencję i hemoroidy. Rzygać się od tego tylko chce i powinni tego przerywania zabronić pod groźbą utraty koncesji.
wertyQ
2 lata temu
jak PO dojdzie do władzy niech cofnie koncesje dla TVPiS i po problemie. Niech samofinansuje się bez żadnych dotacji.
Blergh
2 lata temu
Komedia, TVN nadaje od ilu dziesiatek lat juz z koncesja ktora KRRiT za kazdym razem akceptowala. Doszedl PIS do wladzy i nadle jakims dziwnym trafem sa problemy. Zal patrzec co sie z Toba stalo Polsko. Mam nadzieje ze przy nastepnych wyborach ludzie zmadrzeja...
...
Następna strona