Trwa ładowanie...
bEJpMtrF
Notowania
Przejdź na

Likwidacja kopalń. "To się po prostu nie opłaca"

Polska branża górnicza pod kreską, kopalnie będą zamykane. - Trzeba patrzeć przez pryzmat każdego zakładu, każdej kopani. Pokłady węgla się różnią, są coraz głębsze, a węgla jest coraz mniej. Pojawia się problem geologiczny, przez co koszty wydobycia rosną. Wpływ na branżę ma też to, co dzieje się na świecie. Uprawnienia do emisji CO2 stają się coraz droższe - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG. - Energetyka oparta na węglu przestaje się po prostu opłacać. Mogliśmy to nawet w ostatnich latach nieco przyspieszyć. Mocniej analizować kopalnie, które wydobywają węgiel zbyt drogo, a koncentrować się na tych, które są opłacalne. Mamy olbrzymie nadwyżki węgla, uprawnienia rosną, dostęp do finansowania załamał się dramatycznie. Nie mamy wyjścia - dodał.

0
0
96
Podziel się
Komentarze (96)
zobacz więcej komentarzy (96)
bEJpMtrR
KOMENTARZE
(96)
J23
rok temu
Kopalnie są takimi samymi zakładami jak tysiące innych. Czas najwyższy przestać roztaczać parasol ochronny nad górnikami. Kopalnia nierentowna to trzeba ją zamknąć, tak jak stocznie i inne przedsiębiorstwa.Górnicy to nie święte krowy a i w końcu związkowcy z ostaną wyrzuceni i odcięci od koryta.
Kotś
rok temu
Ile można utrzymywać nierentowne kopalnie. Dlaczego my wszyscy Polacy musimy je utrzymywać. Zagonić przewodniczących związków zawodowych do rzetelnej roboty. Pogonić mafię związkową. CZAS W KOŃCU na prawdziwe zmiany.
maca
rok temu
a gdzie drugi duda i jego solidarność ??????????????????? na skuterze? chlali na karczmie piwnej i otumanieni kłamstwami że górnicy to sól tej ziemi zagłosowali na tego tam, ech....
bEJpMtsj
Proste w kolc...
rok temu
Unia wydała rozkaz i pacynki z rządu muszą teraz zamykać kopalnie.
Karol
rok temu
Kiedy byliście potrzebni to byliście,a od 25 lat generujecie koszty za które płaci cała Polska.
...
Następna strona