Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Listonosze pod presją polityków. "Spodziewam się fali L4"

- Listonosze mogą skorzystać ze sporu zbiorowego z uwagi na brak zapewnienia warunków BHP, chyba że one będą i że listonosze nie będą obawiali się o swoje życie i zdrowie – mówi prof. Monika Gładoch, specjalista prawa pracy, UKSW. – Natomiast mogą wszcząć spór zbiorowy dotyczący warunków pracy i w przypadku referendum może nawet dojść do strajku. Ale to już jest ostateczność, do której mam nadzieję nie dojdzie. Inna możliwość jest taka, że listonosze będą się uchylać od wykonywania pracy, która zagraża zdrowiu, po uprzednim powiadomieniu pracodawcy. A ostatnie wyjście to zwolnienia L4 i tu są duże możliwości, bo przecież listonosze mogą uzyskać zwolnienie od psychologów i psychiatrów, udowadniając, że sytuacja w której się znaleźli zagraża ich zdrowiu psychicznemu.

0
0
47
Podziel się
Komentarze (47)
zobacz więcej komentarzy (47)
KOMENTARZE
(47)
olo
3 lata temu
po rozmowie z listonoszami - petunia non olet- zaproponowano im na tyle wysokie dodatkowe stawki , że się skuszą. Smutne to ale większość ludzi daje się skusić (policja służy władzy, wojsko też jak będa kazali stzrelać to mało który się zawaha) Dlatego nie dziwcie sie że wielu kolaborowało z okupantem, wielu w czasie trwania solidarności służyła władzy...
Polak
3 lata temu
W obecnym stanie prawnym tj. bez ustawy pozwalającej na wybory korespondencyjne, a ta wciąż jest w senacie, Poczta Polska nie potrzebuje naszych danych osobowych bo nie uczestniczy w organizacji wyborów. Po wejściu ustawy w życie to i owszem, będzi miała prawo wystąpic do organów administracji Państwowej ale jeszcze nie teraz. Przekazanie naszych danych osobowych PP przed wejście w życie ustawy o wyborach korespondencyjnych byłoby przestępstwem. Ale przypominam, że w zeszłym roku nasz rząd udostępnił miliony złożonych PIT-ów osobom trzecim bez jakichkolwiek konsekwencji. Wtedy to był błąd teraz działanie w dobrej intencji ale oba sa bezprawne.
Alicja
3 lata temu
Listonosze codziennie obsługują tysiące ludzi - co za brednie - nikt nie pójdzie na L4, przynajmniej mi nic nie wiadomo, bo różnica polegała będzie na tym, że do skrzynki wrzucą pakiet wyborczy, za które dodatkowo otrzymają wynagrodzenia, a każdego dnia muszą to samo robić za najniższą krajową😩😩😩
gargulec
3 lata temu
Co padło na głowę panu Ogórkowi?Sugeruje by listonosze brali druki L4.On popiera by nastało bezhołowie.Pewwnie jest platfusem pełną gębą.
pokrętna logi...
3 lata temu
Nie zrzucajcie na nas odpowiedzialności.Ja osobiście rozniosę pakiety wyborcze,bo to moja praca,mam pełne zabezpieczenie i wykonuję tą pracę codziennie.Kto chce, niech po prostu nie głosuje.
...
Następna strona