Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Logotyp Orlenu na większości stacji zagranicznych. Ekspansja polskiej spółki

34
Podziel się:

Niemcy, Czechy i Słowacja - w tych krajach zobaczmy znaki polskiej marki. PKN Orlen wzmacnia pozycję za granicą.

Niemcy, Czechy i Słowacja - w tych krajach zobaczmy znaki polskiej marki.
Niemcy, Czechy i Słowacja - w tych krajach zobaczmy znaki polskiej marki.
bESBCHmJ

PKN Orlen wprowadził swój logotyp na wszystkich stacjach marki Star w Niemczech i niemal wszystkich stacjach Benzina w Czechach oraz na Słowacji obok logotypów tych sieci w ramach tzw. cobrandingu, podała grupa. Ponadto pod Berlinem powstaje testowa stacja wyłącznie pod marką Orlen.

- Nasza działalność biznesowa pozytywnie wpływa na ocenę krajowej gospodarki, dlatego zależy nam, żeby jeszcze bardziej wzmacniać pozycję PKN Orlen za granicą - przekonuje prezes Daniel Obajtek. - Spójny wizerunek na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni, pozwoli nam pełniej wykorzystywać nasz potencjał. Umożliwi też dotarcie do nowych grup docelowych, a tym samym będzie wspierać naszą sprzedaż.

bESBCHmL

- Chcemy być, tak jak w Polsce, kojarzeni jako marka godna zaufania, wysokiej jakości i często pierwszego wyboru. Proces ujednolicania wizerunku stacji będziemy wzmacniać poprzez dalsze zaangażowanie w jedną z najpopularniejszych dyscyplin na świecie, czyli Formułę 1, w której w nadchodzącym sezonie będziemy obecni jako sponsor tytularny zespołu Alfa Romeo Racing Orlen - dodał prezes polskiej spółki.

Logotyp Grupy Orlen pojawił się już na wszystkich 586 stacjach star w Niemczech, a także na 405 z 415 stacji w Czechach i 8 z 10 stacji na Słowacji działających pod marką Benzina. Oznakowane nim zostały dystrybutory, pylony cenowe oraz ekrany wewnątrz stacji.

Koncern jest obecny także na Litwie, jednak tam wszystkie stacje od początku funkcjonują wyłącznie pod brandem Orlen.

bESBCHmR

- "Krokiem w tym kierunku będzie uruchomienie stacji testowej pod marką Orlen, która powstaje w Seeberg-Ost pod Berlinem, przy autostradzie nr 10. Stacja będzie działała w formacie Stop Cafe 2.0. To oznacza, że jej klienci będą mogli skorzystać z pełnej oferty gastronomicznej, obejmującej dania gorące, np. burgery, zapiekanki, hot-dogi, a także kawę, świeżo wyciskane soki oraz szeroką gamę produktów spożywczych. Otwarcie stacji zaplanowano na marzec 2020 roku" - czytamy w komunikacie.

PKN Orlen wprowadzi swoją flagową markę także do lokalnych działań marketingowych. Planowany jest m.in. wspólny zakup powierzchni reklamowych dla wszystkich krajów oraz nagród w konkursach i promocjach, a także wzmocnienie komunikacji korporacyjnej na zagranicznych rynkach, w czym istotną rolę będzie odgrywał potencjał wynikający z zaangażowania w Formułę 1.

Zobacz także: Orlen rozwija detal. W przyszłym roku otworzy 45 nowych stacji
bESBCHmS

PKN Orlen ogłosił w październiku rozpoczęcie procesu cobrandingu, czyli uzupełnienia logotypów stacji star w Niemczech i Benzina w Czechach i na Słowacji o logo Orlen jako właściciela grupy kapitałowej. W ciągu trzech lat logo Orlenu ma już być jedynym w całej sieci detalicznej koncernu.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESBCHnm
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(34)
Akcjonariusz
2 lata temu
Tam brand premium się nie sprawdził. Absurd, kolejne środki akcjonariuszy w błoto by uzasadnić Kubicę dla ludu i Mateusza. Dramat.
Płacić gł..y
2 lata temu
No to jak orlen ma zamiar sie rozwijac, ciekawe czyim kosztem. KLIENTA ☝️😁
Emigrowałem
2 lata temu
Paliwo nie wiem jakie na orlenie mają bo zawsze jak przyjezdzam z Anglii na urlop to kumpel tam tankuje ,wiem tylko że mają tam bardzo dobrej jakosci zarcie ,hot dogi i poledwiczki z kurczaka jadlem ,pierwsza klasa.
bESBCHnn
Adam
2 lata temu
Czemu tam jest tańsze paliwo na u nas ?
Yaro
2 lata temu
Super. Zawsze tankowalem na Star
...
Następna strona