Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

LOT odkrywa karty. Od poniedziałku loty krajowe do ośmiu miast

19
Podziel się

Rządzący zdecydowali, że od poniedziałku nastąpi przywracanie połączeń lotniczych pasażerskich. Ruszą loty krajowe. Narodowy przewoźnik lotniczy jest już gotowy. Na razie polecieć będzie można m.in. do Warszawy, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry.

Od poniedziałku samoloty LOT wzbiją się w powietrze w pierwszych krajowych rejsach.
Od poniedziałku samoloty LOT wzbiją się w powietrze w pierwszych krajowych rejsach. (Getty Images)
bEsbJKSZ

- Na początku czerwca ogłosimy, gdzie będziemy latać po 15 czerwca - powiedział PAP wiceprezes PLL LOT Michał Fijoł. Rodzime linie lotnicze wznawiają działalność od poniedziałku.Pierwszym rejsem będzie lot z Warszawy do Szczecina o 7 rano.

LOT na razie wznawia połączenia krajowe do ośmiu lotnisk. Będą to loty: do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk; do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

Zobacz także: Zobacz start misji NASA i SpaceX. To historyczny moment
bEsbJKTb

Spółka w informacji prasowej przypomina, że wdrożyła procedury bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi krajowymi i europejskimi.

- Zachęcamy naszych pasażerów do odprawy on-line jeszcze przed przyjazdem na lotnisko. Wszędzie będzie ich obowiązywało utrzymanie dystansu przestrzennego, a także noszenie maseczek od wejścia na terminal, a następnie przez cały czas trwania podróży na pokładzie samolotu - powiedział wiceprezes LOT Michał Fijoł.

bEsbJKTh

- Jednolite procedury mają na celu zapobiegnięcie sytuacji, w której lotnictwo stanie się źródłem ponownej infekcji - przekonuje Piotr Samson, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Urząd Lotnictwa Cywilnego przedstawił nowe zasady bezpieczeństwa w podróży samolotem. Wolne miejsca w samolotach, badanie temperatury, maseczki i dezynfekcja pokładu po każdym rejsie - to będą standardy w lotach w najbliższych miesiącach.

- Naszym priorytetem podczas tworzenia wytycznych było zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów na lotniskach i pokładach samolotów. Chcemy, by pasażerowie czuli się w pełni bezpiecznie podróżując samolotem. Jednolite procedury mają także na celu zapobiegnięcie sytuacji, w której lotnictwo stanie się źródłem ponownej infekcji – przekonuje Piotr Samson, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEsbJKTC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
afr
rok temu
i trucie środowiska to samoloty i statki najbardziej zanieczyszczaja powietrze a tylko my kierowcy za to płącimy oni sa bezkarni
czop podkarpa...
rok temu
to kuchcinska bedzie nie pocieszony a juz pewnie badylarz mial spakowane manele
TIKTAKTIKTAK
rok temu
KIEDY RUSZĄ PN LLK CZYLI PRYWATNE NARODOWE LINIE LOTNICZE KUCHCIŃSKI , TO BYŁY NAJLEPSZE I NAJSZYBSZE POŁĄCZENIA LOTNICZE W PROMOCJI DWIE LIMUZYNY DO ROZWÓZKI Z LOTNISKA DO WSKAZANEGO MIEJSCA - OGROMNA STRATA DLA KOMANDORA LOTNICTWA - KUCHCIŃSKIEGO ...
bEsbJKTD
@@@
rok temu
To się nieroby z pisu ucieszą, bo znowu sobie będą mogli do domu latać bez ograniczeń.
Paweł
rok temu
Loty krajowe.Ja was proszę. Cała odprawa i podróż na lotnisko trwa niewiele mniej już średniej długości podróż autostradą. Loty międzynarodowe się liczą teraz. Otwierać granice do diabła.