Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
19.03.2020 14:56

#LOTdoDomu. Do kraju wróciło 12 tys. Polaków

W ciągu ostatniego tygodnia LOT wykonał 82 rejsy ewakuacyjne dla Polaków przebywających poza granicami kraju. Do 28 marca przewoźnik nie wykonuje żadnych operacji poza tymi, które mają umożliwić Polakom powrót do domu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
LOT organizuje rejsy dla Polaków, którzy z powodu epidemii nie mogą wrócić do kraju.

W związku z zawieszeniem lotów, do 28 marca LOT realizuje tylko połączenia specjalne w ramach operacji #LOTdoDomu.

W ciągu ostatniego tygodnia spółka wykonała 82 rejsy specjalne i przywiozła do kraju 12 tys. Polaków przebywających za granicą.

Samoloty LOT latały m.in. do Wielkiej Brytanii, USA, Wietnamu, Indii i Izraela.

Oglądaj też: Koronawirus w Polsce. Zasiłki także na dzieci po 8 roku życia

Na kolejne dni LOT planuje kolejne rejsy w ramach akcji #LOTdoDomu. Samoloty polecą do: Bangkoku, Londynu, Bergen, Oslo, Sztokholmu, Cork, Edynburga, Abu Dhabi, Paryża, Amsterdamu, Alicante, Delhi, Dublina, Lizbony, Moskwy, Sofii i Zurychu.

Przedstawiciele LOT podkreślają, że samoloty są wyposażone w środki ochrony, które mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a wnętrza samolotów są często dezynfekowane.

Załogi są wyposażone w maseczki HEPA oraz rękawice. Mają też dostęp do płynów antybakteryjnych.

"Pasażerowie bez objawów choroby wirusowej zobowiązani będą do przebycia 14-dniowej kwarantanny w warunkach domowych. Pasażerowie, u których stwierdzone zostaną wyraźne symptomy choroby zostaną skierowani do wyznaczonych punktów medycznych" - informuje LOT w komunikacie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: gospodarka, wiadomości, koronawirus, lot
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

AnetaMasakra, Polak Polakowi wilkiem... jaki to jest straszny naród wobec swoich... Nasi rodacy nie mają jak wrócić, rząd oferuje im tę pomoc, powrót do … Czytaj całość

19-03-2020

Jason TBVIronią losu jest to, że LOT który Tusk chciał odpuścić bo groziło mu bankructwo teraz ratuje Polaków przed najgorszym losem... to pokazuje, że przy … Czytaj całość

19-03-2020

2024OrionMniej hejtu a więcej rozumu. Inne kraje nie mają tyle dobrych chęci w stosunku do swoich obywateli co nasz rząd. Państwo pomaga rodzinom być znowu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)