Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Loteria PIT w Gdańsku. Wyciekły dane uczestników

0
Podziel się:

Plik techniczny z danymi uczestników, w tym numerami telefonów i PESEL, był dostępny na stronie internetowej loterii. Organizator informuje uczestników o możliwym wycieku.

Wyciekły dane uczestników loterii PIT.
Wyciekły dane uczestników loterii PIT. (PAP)
bEKbueBh

Błąd w zabezpieczeniach, dzięki któremu można było pobrać ze strony internetowej plik zawierający dane osobowe, został wykryty w sobotę nad ranem. Osoba, która znalazła błąd, natychmiast poinformowała o nim organizatora loterii, firmę PlayPrint Polska.

Firma zgłosiła informację o popełnieniu cyberprzestępstwa do Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz do organów ścigania, po czym we wtorek rozesłała do klientów maile z informacją o możliwym wycieku.

"Potencjalnie to zdarzenie może rodzić dla Państwa konsekwencje w postaci otrzymywania niechcianej korespondencji na adres e-mail, możliwość otrzymywania niechcianych sms-ów oraz telefonów, prób podszycia się poprzez wykorzystanie imienia i nazwiska, numeru PESEL – daty urodzenia" - informuje uczestników loterii organizator.

bEKbueBj
Zobacz także: Oglądaj też: Milion złotych za złamanie RODO. "Kara dość precedensowa"

Firma zapewnia, że lukę w zabezpieczeniach już zlikwidowała.

"Administrator zmienił konfigurację strony internetowej. Wprowadzono kolejny poziom zabezpieczeń" - czytamy w umieszczonym na stronie internetowej komunikacie. - "Usunięto plik techniczny z danymi, ograniczano dostęp do plików na stronie, wprowadzono obowiązek formalnego weryfikowania konfiguracji i potwierdzania jej prawidłowości przez drugą osobę, wystąpiono z żądaniem nieodtwarzalnego wykasowania pliku z danymi osobowymi przez osobę, która weszła w jego posiadanie oraz wystąpiono do niej z prośbą o zachowanie poufności danych".

bEKbueBp

Na razie nie wiadomo ile osób, poza zgłaszającą błąd w zabezpieczeniach, mogło mieć dostęp do danych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKbueBK
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(0)