Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Loteria szczepionkowa. 2 mln 130 tys. osób czeka na nagrody

20
Podziel się

W środę odbędzie się pierwsze losowanie nagród w loterii szczepionkowej. Na razie zarejestrowała się zaledwie co siódma zaszczepiona osoba. "Rząd nie ma bezpośredniego wpływu na to ile osób podejmie wysiłek" - tłumaczy Centrum Informacyjne Rządu.

Loteria szczepionkowa. 2 mln 130 tys. osób czeka na nagrody
Loteria szczepionkowa. Rząd tłumaczy czemu tak mało osób się zarejestrowało. (Materiały WP, 123RF)
bEriHPoB

W loterii szczepionkowej zarejestrowało się na razie 2 miliony 130 tysięcy zaszczepionych Polaków. To najświeższe dane z 12 lipca.

Wynik nie powala, o nagrody chce walczyć zaledwie co siódma, w pełni zaszczepiona osoba.

Zapytaliśmy Centrum Informacyjne Rządu jak ocenia tempo rejestracji w loterii i czy spodziewa się jego wzrostu.

bEriHPoD
Zobacz także: "Mgła covidowa" powodem niespłacenia pożyczki. Co jeszcze wymyślają dłużnicy?

"Loteria Szczepionkowa jest działaniem dodatkowym i wspomagającym pozostałe działania rządu aktywizujące społeczeństwo do szczepień. Rząd nie ma bezpośredniego wpływu na to ile osób podejmie wysiłek i zarejestruje się w loterii" - czytamy w odpowiedzi przesłanej do redakcji.

"Cały czas trwają konkursy dla samorządowców mobilizujące mieszkańców swoich gmin. Dodatkowo zniesiono limity zgłaszanych na szczepienia pracowników przez zakłady pracy. Wspomnieć należy również o ogłoszonym niedawno przez premiera Mateusza Morawieckiego konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straż Pożarnych, które włączą się w akcję promowania szczepień przeciw koronawirusowi w Polsce" - dodaje CIR.

bEriHPoJ

W loterii mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrują się w loterii do 30 września 2021 r.

W ramach tygodniowych nagród, które można zgarnąć w loterii szczepionkowej znalazło się pięć razy 50 tys. zł oraz 60 hulajnóg elektrycznych. Losowanie odbędzie się w 14 lipca.

Jest to pierwsze tygodniowe losowanie w ramach loterii szczepionkowej. Dotyczy ono osób, zarejestrowanych od 1 do 11 lipca. Kolejne losowanie będą się odbywać cyklicznie - następne rusza 21, a potem 28 lipca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEriHPpe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
Cez137, kobal...
2 tyg. temu
Nie potrzebne loterie , zadne pieniądze ,trzeba tylko przejazd sz czepionki i szczepienia do POZ, to u swojego lekarza ludzie czują się najbezpieczniej panie Dworczyk, premierze , ministrze zdrowia i i szczepienia będą prawidłowe i w normalnym tempie. Tylko tak można poprawić ilość zaszczepionych. Kto tego nie rozumie powinien podać się do dymisji , jest nieudolny i niedouczony.
Do leut
2 tyg. temu
Naiwny jestes i pewnie biblia twoja to tv😀
Kross
2 tyg. temu
Nagrodę odbierze prawie każdy zaszczepiony 😬😬😬tylko trzeba jeszcze poczekać
bEriHPpf
Zbbz
2 tyg. temu
A może by tak obniżyć podatki ? Zamiast marnować pieniądze podatników ?
Redaktor z my...
2 tyg. temu
Czy loze masońskie także rząd zmobilizował do udziału w tym żałosnym cyrku ?