Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. NKU
|
aktualizacja

Finał loterii spisu powszechnego. W środę do zgarnięcia 16 samochodów

19
Podziel się:

W loterii udział mógł wziąć każdy, kto jest pełnoletni i dokonał samospisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Już w środę wylosowanych zostanie 16 samochodów, które trafią do szczęśliwców.

Finał loterii spisu powszechnego. W środę do zgarnięcia 16 samochodów
Finał loterii spisu powszechnego. W środę do zgarnięcia 16 samochodów (East News)

Już w środę rozpocznie się transmisja online wielkiego losowania nagród w ramach loterii spisu powszechnego. Przebieg wydarzenia można śledzić na profilach Głównego Urzędu Statystycznego na Facebooku oraz YouTube.

"14 lipca o godz. 12 rozlosujemy 16 samochodów TOYOTA Yaris" - informuje GUS. Nie są to jednak jedyne nagrody. Zwycięzcom już do tej pory udało się zgarnąć 960 kart przedpłaconych o wartości 500 zł i 480 kart o wartości 1000 zł.

Oprócz kryteriów takich jak pełnoletność i samospisanie, aby wziąć udział w loterii, należało się również zarejestrować. Każda z osób, które spełniła te wymagania, otrzymała na maila kod, który był potwierdzeniem dokonania samospisu oraz potwierdzał prawidłowe zarejestrowanie się do loterii.

Zobacz także: Nie chcesz wypełnić spisu? Zobacz, co ci grozi

Przypomnijmy, że spis trwa do 30 września, a udział w nim jest obowiązkowy. Początkowo samospisu można było dokonać przez stronę internetową przy użyciu profilu zaufanego. Od niedawna Polacy, którzy do tej pory się nie spisali, muszą liczyć się z telefonem albo wizytą domową rachmistrza.

Według danych GUS opublikowanych z końcem czerwca, wielu Polaków wciąż nie podjęło decyzji, aby dokonać samospisu. Pod koniec miesiąca tylko 13,5 mln obywateli wzięło udział w spisie, co daje 35 proc. z osób, które są do tego upoważnione.

Natomiast za odmowę udziału w spisie Polacy muszą się liczyć z karą. - Sprawa może być skierowana do sądu, a ten może wyznaczyć grzywnę nawet do 5 tysięcy złotych - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(19)
anna
3 lata temu
cyt;'Zwycięzcom już do tej pory udało się zgarnąć 960 kart przedpłaconych o wartości 500 zł" moja matka wygrała kartę 500 zł i.....czekała na kuriera DPD cały dzień w oknie patrząc czy może przyjedzie ale niestety nie przyjechał i po sprawdzeniu na stronie firmy kurierskiej okazało się ,że NIBY kurier był ale była "ODMOWA" nie wiem o jaką odmowę chodziło ale na pewno nie ze strony mojej matki, gdyż nawet kuriera nie widziała! Widocznie rozmyślili się i cofnęli przesyłkę! Ktoś powie - można było zadzwonić i odpytać firmę kurierska - otóż NIE, moja matka powiedziała -NIECH SIĘ WZBOGACĄ tylko nie wiadomo czy ktoś nie wykorzystał mojej mamy danych? znała nawet PIN do karty ale nieużyteczny bo bez karty
....
3 lata temu
pewnie żona sobolewskiego nie ma teraz czy dojeżdżać do nowej pracy jak zrezygnowała z 5 rad nadzorczych spółek skarbu państwa i potrzebuje nowe auto to dostała.
grabarz
3 lata temu
Nagrody rozdane = szczepienia zakończone.
psycholog
3 lata temu
Przekonałem się osobiście, że wygrać każdy może. Wiele lat temu wziąłem udział w podobnym konkursie i byłem zdziwiony, gdy sąsiad z rana zaczepił mnie na klatce schodowej i ściskając dłoń powiedział; Gratuluję i wyrażam podziw nad pana zdolnościami, gdyż osobiście słyszałem wczoraj wieczorem zaraz po losowaniu Lotka, jak pan wygrywa "Poloneza" na .......fujarce.
Matka
3 lata temu
Właśnie się spisałam i nici z auta. Trzeba się było zgłosić na konkurs do 7 lipca. 🙈