Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Luzowanie obostrzeń w transporcie publicznym. Już od jutra autobusem czy tramwajem pojedzie więcej osób

1
Podziel się:

Wraz z luzowaniem obostrzeń do normalnego funkcjonowania wraca również transport publiczny. Już od soboty 8 maja autobusami miejskimi i tramwajami pojedzie więcej osób. Jakie zmiany nas czekają nas od połowy miesiąca? Odpowiadamy.

Luzowanie obostrzeń w transporcie publicznym. Już od jutra autobusem czy tramwajem pojedzie więcej osób
Od 8 maja transportem publicznym pojedzie więcej osób (MPK Wrocław)
bEDOnwXV

Nowe zasady w podróżowaniu transportem publicznym określa rozporządzenie Rady Ministrów, które w życie ma wejść już w tę sobotę. Zgodnie z nim w całym kraju środkami transportu zbiorowego jak np. autobusami, tramwajami będzie mogła podróżować większa liczba osób, ale nadal z ograniczeniami.

Od jutra do 14 maja cześć obostrzeń dot. transportu miejskiego odejdzie do historii. Po 15 maja limit osób, które pojadą tramwajami czy autobusami ponownie wzrośnie.

bEDOnwXX

Tym samym do 14 maja transport publiczny będzie mógł przewozić nie więcej osób niż wynosi 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Jednocześnie blisko co trzecie miejsce siedzące (co najmniej 30 proc. nadal musi pozostać niezajęte.

Już od 15 maja do 5 czerwca sytuacja zmieni się raz jeszcze. Od tego momentu transport publiczny przewiezie w tym samym czasie nie więcej osób niż wynosi 100 proc. liczby miejsc siedzących albo 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących.

Przypomnijmy, że na mocy rozporządzenia rady ministrów od 15 maja mogą być także otwarte ogródki w restauracjach i innych stałych placówkach gastronomicznych.

Ponadto od soboty 8 maja do 5 czerwca działalność wznowią również hotele (z wyjątkiem strefy restauracyjnej i welness&spa). W hotelach będzie obowiązywał jednak limit gości – max. 50 proc. zajętych pokoi.

bEDOnwYd

Zgodnie z rozporządzeniem, do 14 maja br. restauracje hotelowe pozostają zamknięte, posiłki mogą być serwowane tylko do pokoi, ale wyłącznie dla gości, których pobyt wynosi co najmniej jedną dobę hotelową.

Także do 14 maja, lokale gastronomiczne będą mogły sprzedawać posiłki tylko na wynos.

Zobacz także: Koronawirus. Obostrzenia poluzowane. "Ale sytuacja w Polsce nadal nie jest dobra"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDOnwYy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Ana
5 miesięcy temu
tzn rzadziej będą jeździć?? Czasem jest taki ścisk w autobusie, że jeden przy drugim ( bo notorycznie się zdarza w mieście Toruń )