Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mafia lekowa rozbita. 16 osób zatrzymanych

Policja zabezpieczyła 1,9 tys. opakowań leków, a także dokumentację finansowo – księgową i sprzęt elektroniczny. Grupa współpracowała z dużą liczbą aptek i przychodni oraz lekarzami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KGP Gdańsk)
Mafia lekowa. Policja zatrzymała 16 osób zamieszanych w nielegalny handel lekami.

Właściciele sieci aptek, adwokaci, lekarz i informatyk, w sumie 16 osób, które tworzyły mafię lekową wpadło w ręce policji – wskazuje PAP.

Jak wynika informacji przekazanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS, ABW oraz przedstawicielami Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wkroczyli do kilku mieszkań i aptek na terenie Trójmiasta, oraz Warszawy i Włocławka.

(KGP Gdańsk)
(Fot: KGP Gdańsk)

Zabezpieczono leki w ilości ok.1900 opakowań, a także dokumentację finansowo – księgową i sprzęt elektroniczny. Zablokowano środki pieniężne o wartości 10,5 mln zł na wszystkich kontach bankowych należących do przestępców.

Braki leków w Polsce częściowo spowodowane są przez działania mafii lekowych.
Mafia lekowa. Zarabiają nawet 600 tys. zł miesięcznie. Patologia na olbrzymią skalę

Grupa współpracowała z dużą liczbą aptek i przychodni oraz lekarzami a także prawnikami. Nielegalnie skupywali i sprzedawali leki za granicę.

Wykorzystując mechanizm tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji, na podstawie fałszywych dokumentów zapotrzebowania pozyskiwali deficytowe leki, głównie ratujące życie, a następnie po zawyżonych cenach wyprowadzali je z kraju.

Minister Zbigniew Ziobro za rozwój mafii lekowej wini zmiany prawa wprowadzone przez poprzedni rząd
Mafia lekowa. Ziobro: środowiska przestępcze dostawały prezenty od rządu PO-PSL

Chodzi o ” leki poprzeszczepowe, stosowane w leczeniu onkologicznym, przeciwzakrzepowe i kardiologiczne, w tym leki znajdujące się w wykazie Ministerstwa Zdrowia jako zagrożone brakiem dostępności w Polsce. Poprzez działanie grupy na polskim rynku powstawał deficyt leków ratujących życie pacjentów”, tłumaczy policja.

(KGP Gdańsk)
(Fot: KGP Gdańsk)

Policja na poczet przyszłych kar zabezpieczyła luksusowe samochody i biżuterię o łącznej wartości 800 tys. złotych a także pieniądze - ponad pół miliona złotych. Przestępcom grozi do 10 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-10-2019

widzkarać karać łapać zamykać Platformersów . Wsadzać wszystkich do kicia pozbywać majątków całe ich rodziny . Jeszcze dwie kadencje PiS i Polska będzie … Czytaj całość

04-10-2019

EddPiS chce pokazać że braki leków w Polsce to wina mafii a nie ich niekompetencji. 1,9 tys. opakowań nijak się ma do braków ponad 300 medykamentów.

04-10-2019

666i to jest dobra wiadomośc na dzis

Rozwiń komentarze (24)