Notowania

Mafia śmieciowa na celowniku. Resort środowiska chce uszczelnić system

Państwo wypowiada wojnę nielegalnym śmieciom i płonącym wysypiskom. Inspekcja Ochrony Środowiska zyskuje nowe kompetencje i przygotowuje się na wojnę z mafia śmieciową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Obrót śmieciami ma podlegać ścisłej kontroli. (Fot: TOMASZ RYTYCH/REPORTER)

Ministerstwo Środowiska zamierza być równie skuteczny co resort finansów w walce z luką VAT-owską – pisze "Puls Biznesu".

MŚ uzbraja Inspekcję Ochrony Środowiska, szkoli prokuraturę i skarbówkę. Do końca roku ma powstać ogólnokrajowa baza odpadów.

Narzędzie to ma zwiększyć skuteczność ochrony środowiska ewidencjonując, ile śmieci znajduje się w kraju śledzić ich przemieszczanie – pisze "PB".

Dodatkowe kontrole, monitoring miejsc składowania odpadów, wyautowanie firm wielokrotnie karanych i współpraca służb ma uszczelnić system i uderzyć w mafię śmieciową.

Obejrzyj: Fuzje i przejęcia w Polce i Europie. Tłumaczy Maciej Jacenko

- Jesteśmy zdeterminowani – zapewnia wiceminister Sławomir Mazurek, cytowany przez dziennik.

W ubiegłym tygodniu umowę na 22 mlz łzdofiansnowana podpisały GIOŚ z Wodami Polskimi. Do wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska trafi m.in. kilkadziesiąt specjalistycznych samochodów terenowych i łodzi, trzy zestawy dronów oraz sprzęt komputerowy do analizy danych.

- Kupimy bardzo nowoczesny sprzęt do ścigania przestępców, którzy bezpośrednio szkodzą wodom. To nowoczesne samochody, bezzałogowe statki powietrzne, komputery do opracowywania danych, które przekazujemy również do Wód Polskich – podkreślił Paweł Ciećko Główny Inspektor Ochrony Środowiska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-07-2019

obiektywnyBrawo PiS. Tylko silne państwo a nie kamieni kupa jak w przypadku PO. Państwo wreszcie działa tak jak oczekują obywatele a nie uprzywilejowana … Czytaj całość

08-07-2019

szokJak na razie to mafii nic nie zrobili a po .upach dostali przedsiębiorcy dla których koszty odbioru odpadów wzrosły dwukrotnie. W ten sposób niczego … Czytaj całość

08-07-2019

bogdan19734Kto na tym zarabiał najwięcej?Mafia rządowa od ponad 30 lat Reszta załapywała się na ochłapy.

Rozwiń komentarze (7)