Notowania

Małgorzata Jacyna-Witt przejmuje władzę w Stoczni Szczecińskiej. To radna PiS

Małgorzata Jacyna-Witt została w czwartek pełniącą obowiązki prezesa Stoczni Szczecińskiej. To radna PiS i kandydatka Zjednoczonej Prawicy do europarlamentu w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Małgorzata Jacyna-Witt to radna PiS w sejmiku zachodniopomorskim. Właśnie została p.o. prezesa Stoczni Szczecińskiej (Fot: Dariusz Gorajski/Forum)

Stocznia Szczecińska wydała w piątek rano oświadczenie, w którym informuje o zmianach w radzie nadzorczej oraz zarządzie spółki.

"Na posiedzeniu w dniu 11 kwietnia br. ukonstytuowana została Rada Nadzorcza Stoczni Szczecińskiej" czytamy w komunikacie. Wynika z niego, że przewodniczącą rady nadzorczej została Małgorzata Jacyna-Witt, a wiceprzewodniczącym - Łukasz Stackiewicz. Sekretarzem został Paweł Kamiński, a członkiem rady - Artur Nojszewski.

Zastąpili tym samym Przemysława Nagórskiego, Grzegorza Wojarnika i Wojciecha Poczachowskiego.

Obejrzyj: Forum Ekonomiczne: Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej

W nowym składzie, ale na tym samym posiedzeniu rada nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu dotychczasowego zarządu spółki.

Ze stanowiskiem pożegnali się prezes Andrzej Strzeboński oraz wiceprezes Marek Bączkowski.

W piątek wojewoda pomorski Dariusz Drelich wydał zgodę na wycinkę drzew pod przekop Mierzei Wiślanej.
Przekop Mierzei Wiślanej. Bruksela chce wyjaśnień

A ponieważ firma nie może funkcjonować bez zarządu, to tymczasowo delegowana do niego została właśnie Małgorzata Jacyna-Witt. Ma ona wykonywać obowiązki członka zarządu do 31 maja. "Rada powierzyła jej również pełnienie funkcji Prezesa Zarządu" - poinformowała spółka.

Co ciekawe, jak pisze szczecińska "Wyborcza", poprzedniemu zarządowi miesiąc temu przedłużono umowy na kolejną kadencję. Zrobiła to rada nadzorcza, w której zasiadała od początku marca... Małgorzata Jacyna-Witt.

Złoża wykryto dokładnie na terenie wycinki. A kto na tym skorzysta i zajmie się wydobyciem?
Przekop Mierzei Wiślanej. Natrafili na złoża bursztynu

Jacyna-Witt to radna sejmiku województwa zachodniopomorskiego z klubu PiS. W nadchodzących wyborach będzie kandydowała do Parlamentu Europejskiego. Na liście Zjednoczonej Prawicy w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim zajęła 9. miejsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: małgorzata jacyna-witt, stocznia szczecińska, szczecin, pis, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-04-2019

KajtekTo czym ona chce być radną, europosłanką, prezesem, czy wszystko jedno? Nie ma co, w tym pisie to ludzi wszechstronni, dzięki którym nawet stępka … Czytaj całość

12-04-2019

Stoczniowiec / były /Dobra zmiana, KORYTO + !! Ciekawe w jaki sposób można być i radną i preziem jednocześnie, albo jedno albo drugie traktuje się po łepkach, aby zbyć i … Czytaj całość

12-04-2019

saltoCzyli rozumiem, ze slynna oszukańcza PiSowska stępka ruszy i będziemy mieli PROM !

Rozwiń komentarze (114)