Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nominacja
29.10.2020 14:38

Małgorzata Jarosińska-Jedynak wiceministrem w Ministerstwie Funduszy

Małgorzata Jarosińska-Jedynak została wiceministrem w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Przed październikową rekonstrukcją rządu Jarosińska-Jedynak była szefową resortu funduszy i polityki regionalnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Małgorzata Jarosińska-Jedynak odebrała powołanie od ministra Tadeusza Kościńskiego. (Fot: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)

"Małgorzata Jarosińska-Jedynak odebrała dziś z rąk ministra Tadeusza Kościńskiego powołanie na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej" - informuje resort na Twitterze.

MFiPR przypomina, że od 29 listopada 2018 roku do 15 listopada 2019 roku Jarosińska-Jedynak była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Natomiast od 15 listopada 2019 roku do 6 października 2020 roku pełniła funkcję ministra funduszy i polityki regionalnej. Fotel ministra zwolniła po październikowej rekonstrukcji rządu.

Zobacz: Zwolnienie ze składek ZUS? Prezes PFR rozwiewa wątpliwości

Resort w komunikacie przypomina, że Jarosińska-Jedynak od początku swojej kariery była związana z władzą samorządową. W przeszłości zajmowała się m.in. funduszami unijnymi, rozwojem regionalnym i wsparciem przedsiębiorczości.

Ministerstwo podkreśliło w komunikacie, że Jarosińska-Jedynak zna język angielski, a także potrafi komunikować się w języku migowym.

Szefem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej jest Tadeusz Kościński. Oprócz Jarosińskiej-Jedynak w kierownictwie resortu zasiadają: Waldemar Buda i Jacek Żalek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-10-2020

romanNowa metoda rządu -zmniejszeni stanu osobowego poprzez jego zwiększenie. Nobel się Morawieckiemu należy.

29-10-2020

oj ojNo i to się ma rozumieć dla każdego klakiera musi znaleźć się miejsce ! Wiedzą że ich czas mija trzeba się zakorzenić i nakraść ile to możliwe.

29-10-2020

JaxZna angielski? Niedługo minister, który potrafi mówić pełnymi zdaniami, będzie uważany za talent. Takie mamy teraz elity.

Rozwiń komentarze (23)