Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Błagają o turystów. Dopłacą ci 1 tys. zł do wakacji

103
Podziel się

Nawet 200 euro z powrotem do kieszeni turysty, który zarezerwuje noclegi w drogim hotelu. Malta w oryginalny sposób zawalczy o to, żebyśmy właśnie tam chcieli spędzić choćby krótki urlop.

Błagają o turystów. Dopłacą ci 1 tys. zł do wakacji
Malta przeznaczy 3,5 mln euro na promowanie swojej turystyki (Pixabay)
bDXRXQad

Choć programy szczepień w Unii Europejskiej przebiegają wolniej niż byśmy sobie wszyscy życzyli, gdzieś na horyzoncie majaczy już wizja letnich wakacji. Państwa, zwłaszcza te, które w największym stopniu opierają swoją gospodarkę na turystyce, powoli ogłaszają zasady, które mają obowiązywać przy przekraczaniu granic.

Właściwie standardem jest oczekiwanie przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa, dowodu otrzymania obu dawek szczepionki lub rzadziej – zaświadczenie o zakończeniu izolacji spowodowanej zachorowaniem, które ma poświadczać, że turysta ma przeciwciała.

bDXRXQaf

Malta idzie jeszcze o krok dalej i ogłosiła, że będzie zwracała turystom część wydatków, jakie ponieśli na nocleg na wyspie. Ministerstwo Turystyki ogłosiło, że zwróci turystom do 200 euro pod warunkiem, że spędzą na Malcie co najmniej 3 dni i wykupią nocleg bezpośrednio w hotelu, a nie poprzez międzynarodowych operatorów turystycznych. Obowiązywać będzie zasada "kto pierwszy, ten lepszy" - informuje "Reuters".

Budżet akcji zaplanowano na 3,5 mln euro. Jeśli zainteresowanie będzie wyższe, część turystów zostanie z niej wykluczona.

Zobacz także: Adam Niedzielski przedstawił prognozę. Emilia Cecylia Skirmuntt skontrowała ministra zdrowia

Na najwyższy zwrot mogą liczyć ci, którzy wybiorą najdroższe hotele. Pozostali będą otrzymywali proporcjonalnie niższą refundację.

bDXRXQal

Jeśli chodzi o program szczepień, Malta jest unijnym prymusem. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło tam już 42 proc. dorosłych obywateli. W efekcie wyspa może odważnie planować przyszłość. Rząd poinformował, że większość restrykcji zostanie zniesionych do 1 czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXRXQaG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(103)
trele morele
3 tyg. temu
no tak taka zachęta między innymi do szczepień ja dziękuje nawet jak by mi dopłacili 100 000 to dziękuje pożyjemy zobaczymy co się z tym stanie i co się szczepili jak im genetyka siądzie to będzie dopiero jazda ale to trzeba nawet parę lat poczekać po tym czasie nikt się nie połapie że to po tym szczepieniu bo między jeszcze będą do szczepiać
Młody
3 tyg. temu
No osoby bezdzietne to maszynki do zarabiana pieniędzy. Przecież nic nie potrzebują... dziecioroby za to potrzebują...
Turysta
3 tyg. temu
Najpierw kasa/bon! Później zweryfikuję, czy kraj docelowy spełnia moje standardy i ew. przylecę ;)
bDXRXQaH
Abb
3 tyg. temu
To niech może jeszcze obowiązkowy paszport Polsatu wprowadza
Lukas SIEDLCE
3 tyg. temu
szczepionka nie zatrzymuje transmisji wirusa z zaszczepionego na innych ludzi . więc co to ma za znaczenie ? szczepionka nie jest lekiem na wirusa !
...
Następna strona