Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mały ZUS 2020. Czasu zostało niewiele

Poniedziałek jest ostatnim dniem, aby skorzystać z "małego ZUS plus". Ulga obejmuje małych przedsiębiorców, których składki będą liczone proporcjonalnie do dochodu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju. (Fot: Jacek Dominski/REPORTER/EAST NEWS)

Jak szacuje rząd, w tym roku skorzysta ulgi skorzystać ma 320 tys. osób. Czasu zostało jednak niewiele, aby złożyć wniosek.

"Jeśli chcesz skorzystać z "małego ZUS plus", a nie korzystałeś z "małego ZUS-u" zgłoś się do ubezpieczeń w ZUS do 2 marca 2020 r." -informuje ZUS.

Mały ZUS Plus, który jest pomysłem ministerstwa Jadwigi Emilewicz, ma zacząć obowiązywać od 1 lutego.
Mały ZUS Plus od lutego. Ma objąć 320 tys. osób

Ulga obowiązuje od początku lutego. To rozszerzenie dotychczasowych zniżek w składkach na ubezpieczenia społeczne.

Jak informowaliśmy na money.pl, próg przychodowy, który dopuszcza do skorzystania z ulgi, został podniesiony. Dotychczas kwota ta odpowiadała 30-krotności minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w grudniu w roku ubiegłym (63 tys. zł). Teraz będzie to 120 tys. zł.

Mały ZUS+. "Krok w dobrym kierunku, ale w tej formie nie do przyjęcia"

Mały ZUS i Mały ZUS plus: Rozwiązania, z których niewielu przedsiębiorców będzie mogło skorzystać

Mały ZUS plus przysługuje przedsiębiorcom przez 3 lata. Więcej o szczegółach programu przeczytasz w publikacjach money.pl.

Ulga jest oczywiście dobrowolna. Trzeb jednak pamiętać że choć niższa składka to więcej pieniędzy na koncie w firmie, które mogą zostać skonsumowane na rozwój, to również mniej pieniędzy odłożonych na emeryturę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-03-2020

MaciejMoże ktoś konkretnie napiszę jakie szczególne warunki trzeba spełnić i ile wynosi ten mały zus. Propaganda mały sklep ubrania za luty minus 300 … Czytaj całość

04-03-2020

HelkaPrzychód to jest obrót! Mam sklep, który ma 30 tysięcy przychodu na 15% marzy ... Zarabiam 4.5 tysiąca zł. Gdyby objął mnie maly ZUS, miałabym około … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)