Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mały ZUS 2020. Czasu zostało niewiele

2
Podziel się:

Poniedziałek jest ostatnim dniem, aby skorzystać z "małego ZUS plus". Ulga obejmuje małych przedsiębiorców, których składki będą liczone proporcjonalnie do dochodu.

Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju.
Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju. (East News, Jacek Dominski/REPORTER/EAST NEWS)
bFdXMmZh

Jak szacuje rząd, w tym roku skorzysta ulgi skorzystać ma 320 tys. osób. Czasu zostało jednak niewiele, aby złożyć wniosek.

"Jeśli chcesz skorzystać z "małego ZUS plus", a nie korzystałeś z "małego ZUS-u" zgłoś się do ubezpieczeń w ZUS do 2 marca 2020 r." -informuje ZUS.

bFdXMmZj

Ulga obowiązuje od początku lutego. To rozszerzenie dotychczasowych zniżek w składkach na ubezpieczenia społeczne.

Jak informowaliśmy na money.pl, próg przychodowy, który dopuszcza do skorzystania z ulgi, został podniesiony. Dotychczas kwota ta odpowiadała 30-krotności minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w grudniu w roku ubiegłym (63 tys. zł). Teraz będzie to 120 tys. zł.

Zobacz także: Mały ZUS+. "Krok w dobrym kierunku, ale w tej formie nie do przyjęcia"
bFdXMmZp

Mały ZUS plus przysługuje przedsiębiorcom przez 3 lata. Więcej o szczegółach programu przeczytasz w publikacjach money.pl.

Ulga jest oczywiście dobrowolna. Trzeb jednak pamiętać że choć niższa składka to więcej pieniędzy na koncie w firmie, które mogą zostać skonsumowane na rozwój, to również mniej pieniędzy odłożonych na emeryturę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bFdXMmZK
KOMENTARZE
(2)
Helka
2 lata temu
Przychód to jest obrót! Mam sklep, który ma 30 tysięcy przychodu na 15% marzy ... Zarabiam 4.5 tysiąca zł. Gdyby objął mnie maly ZUS, miałabym około 3700 dla siebie brutto... minus podatek, zostałoby mi 3 tysiące na życie. Czyli normalna pensja. Ale przecież mały ZUS nie obejmuje handlu... bo żeby płacić mały ZUS, trzeba mieć kosmiczną marżę albo oszukiwać... tak jak oszukują w usługach, gdzie wszystko idzie do łapki bez paragonu czy faktury... I jeszcze dla tych kretaczy rząd daje ulgi...
Maciej
2 lata temu
Może ktoś konkretnie napiszę jakie szczególne warunki trzeba spełnić i ile wynosi ten mały zus. Propaganda mały sklep ubrania za luty minus 300 dochodu mały zus niestety nie należy się i podniesiony o 115 zł ten właściwy do tego prąd hm Propaganda