Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zus
06.02.2020 13:46

Mały ZUS. Przedsiębiorcy zadowoleni ze zmian

Przedsiębiorcy dobrze oceniają ułatwienia związane z płaceniem niższej składki ZUS - wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Najbardziej zadowoleni są budowlańcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Ustawa o małym ZUS-ie jest skierowana do przedsiębiorców, których roczny dochód nie przekroczył 30-krotności minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w 2018 r. (Fot: Shutterstock/Firma V)

"Prawie 70 proc. przedsiębiorstw, których roczny przychód nie przekroczył 100 tys. zł, wysoko oceniło wprowadzenie udogodnienia w postaci +małego ZUS-u+. Również dość dobrze rozwiązanie to oceniają przedsiębiorcy o wyższych przychodach (100-500 tys. zł) - ponad połowa respondentów z tej grupy przyznała mu wysoką ocenę" - czytamy w najnowszym wydaniu "Tygodnika Ekonomicznego PIE".

Jak wynika z badania Instytutu, wprowadzenie małego ZUSu najlepiej oceniają mali przedsiębiorcy z branży budowlanej, przetwórstwa przemysłowego i handlu.

Ocen negatywnych było niewiele, najwięcej wśród firm z branży transportowej i usługowej.

Oglądaj też: Mały ZUS dla nielicznych. "Państwo ściąga podatki przekraczające dochody"

Ustawa o małym ZUS-ie jest skierowana do przedsiębiorców, których roczny dochód nie przekroczył 30-krotności minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w 2018 r.

Od 1 lutego, w ramach "małego ZUS-u", rozszerzono kryterium dochodowe uprawniające do ulgi z dotychczasowych 63 tys. zł do 120 tys. zł. Szacuje się, że dzięki temu kilkaset złotych miesięcznie będzie mogło oszczędzić 320 tys. przedsiębiorców.

"Wprowadzenie małego ZUS plus jest szczególnie korzystne dla osób, które obawiały się, że nie poradzą sobie z obciążeniami składkowymi i być może funkcjonowały w szarej strefie" - ocenia Polski Instytut Ekonomiczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zus, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-02-2020

mały przedsiębiorcaściema z tym małym zusem większość małych sklepów czy kiosków nie dostaje mniejszego zusu bo przekraczają ten przychód a marże maja małe ale ważne … Czytaj całość

06-02-2020

GdfZlecone na potrzeby TVP ?? Przychód na poziomie 100k to mają albo przekręty albo ludzie, którzy muszą dorabiać do etatu ..

06-02-2020

sdpisowskie kłamstwa i chamska propaganda

Rozwiń komentarze (22)