Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Mały ZUS. Przedsiębiorcy zadowoleni ze zmian

22
Podziel się:

Przedsiębiorcy dobrze oceniają ułatwienia związane z płaceniem niższej składki ZUS - wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Najbardziej zadowoleni są budowlańcy.

Ustawa o małym ZUS-ie jest skierowana do przedsiębiorców, których roczny dochód nie przekroczył 30-krotności minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w 2018 r.
Ustawa o małym ZUS-ie jest skierowana do przedsiębiorców, których roczny dochód nie przekroczył 30-krotności minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w 2018 r. (Shutterstock.com, Shutterstock/Firma V)

"Prawie 70 proc. przedsiębiorstw, których roczny przychód nie przekroczył 100 tys. zł, wysoko oceniło wprowadzenie udogodnienia w postaci +małego ZUS-u+. Również dość dobrze rozwiązanie to oceniają przedsiębiorcy o wyższych przychodach (100-500 tys. zł) - ponad połowa respondentów z tej grupy przyznała mu wysoką ocenę" - czytamy w najnowszym wydaniu "Tygodnika Ekonomicznego PIE".

Jak wynika z badania Instytutu, wprowadzenie małego ZUSu najlepiej oceniają mali przedsiębiorcy z branży budowlanej, przetwórstwa przemysłowego i handlu.

Ocen negatywnych było niewiele, najwięcej wśród firm z branży transportowej i usługowej.

Zobacz także: Oglądaj też: Mały ZUS dla nielicznych. "Państwo ściąga podatki przekraczające dochody"

Ustawa o małym ZUS-ie jest skierowana do przedsiębiorców, których roczny dochód nie przekroczył 30-krotności minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w 2018 r.

Od 1 lutego, w ramach "małego ZUS-u", rozszerzono kryterium dochodowe uprawniające do ulgi z dotychczasowych 63 tys. zł do 120 tys. zł. Szacuje się, że dzięki temu kilkaset złotych miesięcznie będzie mogło oszczędzić 320 tys. przedsiębiorców.

"Wprowadzenie małego ZUS plus jest szczególnie korzystne dla osób, które obawiały się, że nie poradzą sobie z obciążeniami składkowymi i być może funkcjonowały w szarej strefie" - ocenia Polski Instytut Ekonomiczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(22)
Ted
3 lata temu
Typowa pisowska propaganda. Bubel a oni oglaszaja sukces Spytać ludzi u źródła a nie pisać bzdury
Pat
3 lata temu
Typowa pisowska propaganda sukcesu bo słyszy się na codzień zupełnie odwrotnie
Roro
3 lata temu
Co za bzdury.Maly Zus jest do 120 tys a nie 100.I tak malo sie kto na to zalapie ale propoganda pisu dziala i bajkopisarza Morawieckiego.
Tomasz
3 lata temu
Mały ZUS mała Emerytura czy Rząd o tym mówi ? Za parę lat będzie zdziwienie i znowu płacz.
ROLNIK
3 lata temu
A ja rolnik płacę krus na 3 miesiące 400 zł a wy przedsiębiorcy płacicie na 3 miesiące 4500 zł HA HA frajerzy czy Państwo tak wymyśliło
...
Następna strona