Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Mały ZUS. W czwartek rząd zajmie się projektem

8
Podziel się

W czwartek Rada Ministrów zajmie się projektem "Mały ZUS", czyli obniżeniem ZUS-u dla tych, którzy nie przekraczają dochodu do 6 tys. zł i przychodu do 10 tys. zł - zapowiedział we wtorek wieczorem premier Mateusz Morawiecki.

Mały ZUS. W czwartek rząd zajmie się projektem
(East News, Jacek Domiński/Reporter)
bEhcnvYl

- Mówiliśmy już o nim w trakcie kampanii, a obietnice dane wyborcom są święte - mówił Morawiecki odpowiadając na pytania posłów po jego expose.

W tej chwili około 180 tys. przedsiębiorców płaci niższą składkę na ZUS. Powiększenie tej grupy to koszt w okolicach 1,3 - 1,5 mld zł. To dla państwa, bo sami przedsiębiorcy wyjdą na plus. Oszczędności miesięczne to kilkaset złotych, a rocznie nawet kilka tysięcy złotych. Jak pisaliśmy w money.pl, projekt ustawy był gotowy już przed wyborami.

bEhcnvYn

Obniżka najniższego ZUS pojawiła się w ramach "pakietu dla firm", który przed wyborami ogłosił Mateusz Morawiecki. Prezes PiS Jarosław Kaczyński obiecał natomiast, że ustawa pojawi się w ciągu pierwszych 100 dni nowego rządu.

Ze zmian ma skorzystać grupa blisko 300 tys. przedsiębiorców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Mały ZUS. Ograniczenie niższych składek do trzech lat - racjonalne
bEhcnvYO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Krzysztof Kor...
2 lata temu
Tak mała ilość komentarzy świadczy o beznadziejnym poziomie świadomości polskiego społeczeństwa w obszarze wolności gospodarczej, gwarantowanej obywatelom polskim w art. 20 Konstytucji Polski. Polakom nie jest potrzebna łaska pańska takiej, czy innej szajki politycznej, a ustalenie wzoru na wyliczenie MINIMUM EGZYSTENCJI, jako bariery przed rabunkiem fiskalnym. Co do najnowszego projektu rabowania obywateli składką ZUS - otóż jeśli ktoś z obywateli zarobi mniej, niż wynosi jego i jego bliskich pozostających na jego utrzymaniu, TO NIEGODZIWOŚCIĄ WIELKĄ JEST RABOWAĆ TAKIEGO NIESZCZĘŚNIKA JAKĄKOLWIEK DANINĄ ! Takiemu człowiekowi należy się pomoc państwa, a państwo, szajka polityczna aktualnie sprawująca władze (poprzednie były jeszcze gorsze), chce go w łasce pańskiej obrabować z jedynego tysiąca złotych miesięcznie i ma im być wdzięczny, że dadzą mu możliwość oszczędzenia 500 zł ! To świadczy o tym, z jakimi bandytami politycznymi mamy do czynienia. ~Krzysztof Kornatowicz (szukaj audycji po personaliach na You Tube)
Jaro
2 lata temu
Po 2 latach wszystkim się odechce a będzie płacz że w portfelu nic nie ma. Hahahahs hahhaha.
Opolanka
2 lata temu
Znów się zaczyna po "wspaniałym" ekspoze przychodzą wspaniałe czasy podwyżki, obietnice i znowu podwyżki i nowe obietnice a rzeczywistosc puste portmonetki widać że to klasa jak dobrze można mydlić oczu
bEhcnvYP
Wola
2 lata temu
Ty Mateusz jak obiecujesz pierdoly to ,od moich sie odpimpaj.daj ze swoich
Pracodawca
2 lata temu
Niech nie zapomną o 500+ dla ciężarnych seniorów. Koniecznie tych, którzy nie mają emerytury wyższej jak 100zl.