Notowania

Mały ZUS. W czwartek rząd zajmie się projektem

W czwartek Rada Ministrów zajmie się projektem "Mały ZUS", czyli obniżeniem ZUS-u dla tych, którzy nie przekraczają dochodu do 6 tys. zł i przychodu do 10 tys. zł - zapowiedział we wtorek wieczorem premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Jacek Domiński/Reporter)

- Mówiliśmy już o nim w trakcie kampanii, a obietnice dane wyborcom są święte - mówił Morawiecki odpowiadając na pytania posłów po jego expose.

W tej chwili około 180 tys. przedsiębiorców płaci niższą składkę na ZUS. Powiększenie tej grupy to koszt w okolicach 1,3 - 1,5 mld zł. To dla państwa, bo sami przedsiębiorcy wyjdą na plus. Oszczędności miesięczne to kilkaset złotych, a rocznie nawet kilka tysięcy złotych. Jak pisaliśmy w money.pl, projekt ustawy był gotowy już przed wyborami.

PiS ma już na koncie jedną ustawę obniżającą składkę na ZUS.
Mały ZUS dla firm coraz bliżej. Projekt gotowy, jest już wycena pomysłu

Obniżka najniższego ZUS pojawiła się w ramach "pakietu dla firm", który przed wyborami ogłosił Mateusz Morawiecki. Prezes PiS Jarosław Kaczyński obiecał natomiast, że ustawa pojawi się w ciągu pierwszych 100 dni nowego rządu.

Ze zmian ma skorzystać grupa blisko 300 tys. przedsiębiorców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Mały ZUS. Ograniczenie niższych składek do trzech lat - racjonalne

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-11-2019

XxxMorawiecki przestań oszukiwać ludzi, powiedz uczciwie prosto w oczy z czym się wiąże w Polsce mały zus. Niższy zus to małe świadczenia chorobowe a … Czytaj całość

20-11-2019

GośkaNa 3 lata tylko

20-11-2019

PracodawcaNiech nie zapomną o 500+ dla ciężarnych seniorów. Koniecznie tych, którzy nie mają emerytury wyższej jak 100zl.

Rozwiń komentarze (8)