Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jaki to może być sezon grzybowy? - Na razie jest fatalny i nic nie zapowiada, że będzie lepszy - mówił w programie "Newsroom" WP Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki w rządzie PO-PSL. - Polskie lasy są w coraz gorszym stanie ze względu na niedobory wody. I to się przekłada na moje osiągnięcia grzybowe w tym roku. Pierwsze dwa czerwone koźlarze znalazłem 10 czerwca, czyli zdecydowanie później niż w ubiegłym roku, bo wtedy było to 5-6 maja. W tym roku po tygodniu od pierwszego znaleziska udało mi się znaleźć jeszcze cztery sztuki. Od tego czasu, mimo że co drugi dzień systematycznie, szczególnie po każdym deszczu, udaję się do moich okolicznych zagajników, jest pustka. Nie ma nawet tych grzybów, które nazywamy psiakami. Jeżeli gdzieś się pojawiają grzyby, to tam, gdzie intensywniej padało. Pojawiły się w którymś momencie kurki, ale o występowaniu grzybów w przyrodzie niech świadczy fakt, że ich cena to około sto złotych za kilogram. Mam...

rozwiń
KOMENTARZE
(105)
Xxx
2 lata temu
Największym niszczycielem lasów są Lasy Państwowe. Wycinają wszystko i niszczą na potęgę. Po przjściu Harvestera to już nie jest las tylko pobojowisko.
grzybiarz wet...
2 lata temu
Jestem grzybiarzem od 30lat chem dotację w związku z tym że lasy państwowe nie stworzyły warunków do zbioru grzybów
leśnik
2 lata temu
U nas zamiast narracji w stylu odprężajacym np - w tym roku grzybiarze odpoczna no grzybów bedzie mniej - jest jak zwykle afera - Susza uderzyła w grzybiarzy !- i znowu okazuje sie że nawet polski grzybiarz poszkodowany skomląco .
grzybiarka
2 lata temu
Normalnie naród przestanie istnieć !
Jerzy
2 lata temu
Przed kilkoma dniami na tym portalu czytałem coś odwrotnego. To co jest?
...
Następna strona