Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Mama+. Minister Rafalska apeluje: informujcie znajomych i sąsiadów

337
Podziel się:

- To świadczenie się zwyczajnie wam należy - pisze w liście do seniorów minister Rafalska. I zachęca nie tylko, by składać wnioski o emerytury dla matek, ale też by propagować wiedzę o programie "wśród znajomych oraz sąsiadów".

Minimalna emerytura przysługuje matkom przynajmniej czwórki dzieci
Minimalna emerytura przysługuje matkom przynajmniej czwórki dzieci (East News, East News)
bFfjICUl

Gorąco zachęcam - poinformujcie swoich znajomych, sąsiadów, których program "Mama 4 plus" obejmuje, że od dzisiaj mają prawo wnioskować o rodzicielskie świadczenie uzupełniające. To świadczenie, które najzwyczajniej się im należy - pisze w liście do seniorów szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

W liście Rafalska przypomina, że 1 marca weszła w życie ustawa o programie "Mama 4 plus+". To świadczenie będzie przyznawane matkom, które wychowały przynajmniej czwórkę dzieci.

bFfjICUn
Zobacz także: "To są wieloletnie zaniechania". Rafalska tłumaczy się z wysokości świadczeń. Obejrzyj wideo:

- Z pewnością część z Państwa ma w swoim otoczeniu takie osoby - mamy czwórki, piątki czy większej liczby dzieci, które dzisiaj nie mają prawa nawet do najniższego świadczenia. A być może chodzi właśnie o Was. Nie godzimy się na taki scenariusz. Nie zgadzam się na to, by kobiety, które wychowały czasem naprawdę sporą gromadkę dzieci, były pozostawione bez środków do życia - pisze minister Rafalska.

- Tworząc ten program, chcieliśmy z jednej strony docenić trud rodzicielstwa, a z drugiej wesprzeć tych, którzy znajdują się dzisiaj w najtrudniejszej sytuacji - dodała minister w liście.

bFfjICUt

Świadczenie "Mama 4 plus+" przysługuje w takiej wysokości, by łącznie z pobieraną emeryturą nie przekroczyło jej kwoty minimalnej, a więc w tej chwili 1100 zł brutto. Gdy osoba wnioskująca nie ma prawa do emerytury, świadczenie wyniesie właśnie dokładnie 1100 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFfjICUO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(337)
Maria
3 lata temu
A co z tymi mamami, które wychowały troje, czworo i więcej dzieci jednocześnie pracując. I dzisiaj mają emeryturę w wysokości 1400 zł. Dlaczego dla tych mam nie ma dodatków za wychowanie? W Polsce za rządów PIS pracować się nie opłaca. Tylko ta kasa się skończy, co wtedy?
chłoPKa
3 lata temu
a co jak matka urodziła 8 dzieci i ma emeryturę 857 zł z KRUS i ma 35 lat składkowych w krus??to ma za 4 dzieci a za kolejne 4 powinna dostać te 1100 bo ma podwójnie 4+..a jak nie to za kolejne dziecko powyżej 4 powinna dostac choc skromne 100zł !!bo to wielka niesprawiedliwośc jedne zajmowały się ttylko dziećmi i dostana a drugie dzieci+ gospodarstwo i lata składkowe pełne i nic nie dostana bo wypracowały emerytury!!
ANKA
3 lata temu
Pani Rafalska, 4 dzieci mojej koleżanki wyjechało z kraju i ani myśli wracać do Polski. A większość socjalu z zakładowej kasy szło na ich potrzeby. Ale koleżanka sama zapracowała na swoją emeryturę, dzieci jej w tym nie przeszkadzały. Natomiast mojego jedynaka wychowałam za własne zarobione pieniądze, nie dostał w szkole nawet darmowej bułki. Ale to on teraz będzie pracował w kraju i tu płacił podatki. Która z nas jest lepszą matką? Wiem, takich pytań nie powinno się stawiać, ale to co robicie, budzi w ludziach przeróżne pytania.
bFfjICUP
Pracodawca
3 lata temu
Prędzej mi ręką uschnie niż zagłosuję na pisowców, na tych szkodników. Szkodniki rozdający pieniądze ludzi pracy!!!
Solidarność p...
3 lata temu
A gdzie mają składać wnioski ludzie którzy przepracowali ponad 40 lat ? Ludzie którzy zaczynali pracę w wieku 15 lat i zostali w perfidny sposób wyprowadzeni w pole ... pisząc wprost oszukani...
...
Następna strona