Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Mama+. Minister Rafalska apeluje: informujcie znajomych i sąsiadów

337
Podziel się:

- To świadczenie się zwyczajnie wam należy - pisze w liście do seniorów minister Rafalska. I zachęca nie tylko, by składać wnioski o emerytury dla matek, ale też by propagować wiedzę o programie "wśród znajomych oraz sąsiadów".

Minimalna emerytura przysługuje matkom przynajmniej czwórki dzieci
Minimalna emerytura przysługuje matkom przynajmniej czwórki dzieci (East News, East News)

Gorąco zachęcam - poinformujcie swoich znajomych, sąsiadów, których program "Mama 4 plus" obejmuje, że od dzisiaj mają prawo wnioskować o rodzicielskie świadczenie uzupełniające. To świadczenie, które najzwyczajniej się im należy - pisze w liście do seniorów szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

W liście Rafalska przypomina, że 1 marca weszła w życie ustawa o programie "Mama 4 plus+". To świadczenie będzie przyznawane matkom, które wychowały przynajmniej czwórkę dzieci.

Zobacz także: "To są wieloletnie zaniechania". Rafalska tłumaczy się z wysokości świadczeń. Obejrzyj wideo:

- Z pewnością część z Państwa ma w swoim otoczeniu takie osoby - mamy czwórki, piątki czy większej liczby dzieci, które dzisiaj nie mają prawa nawet do najniższego świadczenia. A być może chodzi właśnie o Was. Nie godzimy się na taki scenariusz. Nie zgadzam się na to, by kobiety, które wychowały czasem naprawdę sporą gromadkę dzieci, były pozostawione bez środków do życia - pisze minister Rafalska.

- Tworząc ten program, chcieliśmy z jednej strony docenić trud rodzicielstwa, a z drugiej wesprzeć tych, którzy znajdują się dzisiaj w najtrudniejszej sytuacji - dodała minister w liście.

Świadczenie "Mama 4 plus+" przysługuje w takiej wysokości, by łącznie z pobieraną emeryturą nie przekroczyło jej kwoty minimalnej, a więc w tej chwili 1100 zł brutto. Gdy osoba wnioskująca nie ma prawa do emerytury, świadczenie wyniesie właśnie dokładnie 1100 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(337)
Maria
4 lata temu
A co z tymi mamami, które wychowały troje, czworo i więcej dzieci jednocześnie pracując. I dzisiaj mają emeryturę w wysokości 1400 zł. Dlaczego dla tych mam nie ma dodatków za wychowanie? W Polsce za rządów PIS pracować się nie opłaca. Tylko ta kasa się skończy, co wtedy?
chłoPKa
4 lata temu
a co jak matka urodziła 8 dzieci i ma emeryturę 857 zł z KRUS i ma 35 lat składkowych w krus??to ma za 4 dzieci a za kolejne 4 powinna dostać te 1100 bo ma podwójnie 4+..a jak nie to za kolejne dziecko powyżej 4 powinna dostac choc skromne 100zł !!bo to wielka niesprawiedliwośc jedne zajmowały się ttylko dziećmi i dostana a drugie dzieci+ gospodarstwo i lata składkowe pełne i nic nie dostana bo wypracowały emerytury!!
ANKA
4 lata temu
Pani Rafalska, 4 dzieci mojej koleżanki wyjechało z kraju i ani myśli wracać do Polski. A większość socjalu z zakładowej kasy szło na ich potrzeby. Ale koleżanka sama zapracowała na swoją emeryturę, dzieci jej w tym nie przeszkadzały. Natomiast mojego jedynaka wychowałam za własne zarobione pieniądze, nie dostał w szkole nawet darmowej bułki. Ale to on teraz będzie pracował w kraju i tu płacił podatki. Która z nas jest lepszą matką? Wiem, takich pytań nie powinno się stawiać, ale to co robicie, budzi w ludziach przeróżne pytania.
Pracodawca
4 lata temu
Prędzej mi ręką uschnie niż zagłosuję na pisowców, na tych szkodników. Szkodniki rozdający pieniądze ludzi pracy!!!
Solidarność p...
4 lata temu
A gdzie mają składać wnioski ludzie którzy przepracowali ponad 40 lat ? Ludzie którzy zaczynali pracę w wieku 15 lat i zostali w perfidny sposób wyprowadzeni w pole ... pisząc wprost oszukani...
...
Następna strona