Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

Marek Kuchciński poda się do dymisji. Wiemy, ile straci

519
Podziel się:

W czwartek Marek Kuchciński poinformował, że poda się do dymisji i przestanie pełnić funkcję marszałka sejmu. Zostanie "szeregowym" posłem. Na tej decyzji straci ok. 8 tys. zł miesięcznie pensji zasadniczej oraz liczne przywileje.

Marek Kuchciński poda się do dymisji. Wiemy, o ile spadnie jego pensja
Marek Kuchciński poda się do dymisji. Wiemy, o ile spadnie jego pensja (PAP)
bESOfsXV

W czwartek na specjalnej konferencji prasowej Marek Kuchciński poinformował, że zrezygnuje z funkcji marszałka sejmu. - W dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnację - powiedział. Podkreślił tym samym, że "nie złamał prawa", a ustępuje, ponieważ całą sprawę źle ocenia opinia publiczna.

Jak informowaliśmy w money.pl, marszałek Sejmu może liczyć na wysoką pensję, mieszkanie, ochronę i masę prezentów. Marek Kuchciński wraz z rezygnacją straci te przywileje i zostanie "zwykłym" posłem.

Wynagrodzenie marszałka Sejmu jest na identycznym poziomie jak wynagrodzenie premiera, to około 16 tys. zł miesięcznie. Poseł może liczyć na pensję w wysokości niespełna około 8 tys. zł brutto. Miesięczna pensja Kuchcińskiego zmaleje o ok. 8 tys. zł, nie wspominając o utracie pozostałych korzyści.

bESOfsXX

Do wynagrodzeń zasadniczych w obu przypadkach doliczyć należy dietę parlamentarną. Obecnie wynosi ona 25 proc. uposażenia, czyli ok. 2 tys.zł brutto.

Zobacz także: Zobacz: Marek Kuchciński rezygnuje. Na konferencji miał nietęgą minę

Druga osoba w państwie oprócz pensji może liczyć także na liczne przywileje, m.in. mieszkanie służbowe, ochronę, prezenty z wyjazdów zagranicznych oraz darmowe loty, przez które właśnie Marek Kuchciński stracił swoje stanowisko.

bESOfsYd

Kuchciński wywołał powszechne oburzenie opinii publicznej, kiedy ujawniono, że latał rządowym samolotem wraz ze swoją rodziną. Okazało się również, że na pokład zabierał innych polityków PiS i ich bliskich.

Centrum Informacyjne Sejmu, co prawda odniosło się do sprawy, jednak w mediach pojawiały się kolejne informacje, które przedstawiały loty Marka Kuchcińskiego w coraz to gorszym świetle.

Sprawy nie zamknęły także przeprosiny marszałka, które zostały skierowane do wszystkich urażonych zaistniałą sytuacją.

bESOfsYe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESOfsYy
KOMENTARZE
(519)
Wiktor
2 lata temu
PiS ponownie pokazał, że są lepsi niż PO i rozliczają każdego, nawet swoich.
Misia
2 lata temu
Dlaczego ma zwrócić pieniądze na cele charytatywne /pewnie critas lub ojciec Rydzyk?/Te pieniądze winny wrócić do kasy sejmu .Instytuce charytatywne nie opłacały lotów Pana Marszałka
joko
2 lata temu
i dobrze złodziejowi okradał obywateli , niepełnosprawnych, emerytów.
bESOfsYz
Huwniczanka
2 lata temu
Matko Boska to gdzie teraz będzie synek mieszkał ? Bóg wam nie wybaczy .
kkris1969
2 lata temu
Zawsze to o czym wszyscy wiedza to wierzchołek góry lodowej,ciekawe na ile tak naprawdę naciągnął państwo polskie czyli nas,mam nadzieję że dożyję czasów gdy ludzie którzy będą w polityce nie będą robili tego dla korzyści osobistych tylko dlatego żeby przejść do historii jako polityk który coś dla nas zrobił dobrego i za to należy mu się szacunek i pamięć przez długie lata,o marszałku Kuchcińskim ministrze Zielińskim szybko zapomnimy po nich niestety przyjdą inni im podobni(oby nie)
...
Następna strona